Новини економіки. 23 серпня. Російська нафта транспортується через Україну тільки по нафтопроводах “Дружба”.

Транзит нафти через Україну скоротився

Транзит російської нафти через Україну до Європи в липні скоротився на 96,21% в порівнянні з червнем 2011 року та склав 116,6 тис. тонн. Про це повідомляється з посиланням на джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.

У порівнянні з липнем 2010 року транзит нафти з Росії скоротився на 93,06%. У червні 2011 року, за даними Міненергоугля, транзит нафти через Україну склав в 3,07 мільйона тонн. В цілому, в січні-липні 2011 року транзит нафти через Україну склав 10,72 мільйона тонн, що на 9,68% менше, ніж за 7 місяців 2010 року. На даний час російська нафта транспортується через Україну тільки по нафтопроводах “Дружба”.

На думку директора Інституту енергетичних досліджень Дмитра Марунича, різке падіння транзиту російської нафти через територію України в липні пояснюється двома причинами – зупинкою європейських споживачів російської нафти на ремонт, а також зниженням поставок на українські НПЗ. За його словами, падіння показників транзиту і небажання вирішувати проблему поставок нафти на Одеський НПЗ свідчить про те, що в Міненерго не мають наміру шукати можливості реалізації положень угоди з транзиту нафти.

“В результаті, визначені в міжурядовій угоді по транзиту нафти, яке підписав міністр енергетики Юрій Бойко в Москві в листопаді 2010 року, обсяги транзиту не будуть досягнуті за підсумками 2011 року, що призведе до подальшого погіршення фінансових показників ВАТ” Укртранснафта “, – зазначив Марунич.

Джерело УРА-Информ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.