Новини України. 23 серпня. У Центрі, на Сході та Півдні України кількість людей, які розмовляють російською мовою у громадських місцях, переважає над тими, хто розмовляє цією ж мовою вдома.

В громадських місцях російська мова переважає

Такі результати соціологічного дослідження оприлюднив на прес-конференції керівник соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

“У Центрі, на Сході та Півдні кількість людей, які розмовляють російською мовою на вулиці або в громадських місцях, переважає над тими, хто розмовляє російською мовою вдома”, – сказав Биченко.

Зокрема, він зазначив, що існує тенденція до того, що українці вдома розмовляють українською мовою, а у публічних місцях російською.

“Якщо українською вдома розмовляють 53,3% громадян, а російською – 44,5%, то у громадських місцях і на вулиці, тобто, коли людина виходить з дому, українською розмовляють 49,2%, а російською – 48,7%”, – пояснив соціолог.

Він вважає такий стан справ певним тиском російськомовної частини суспільства на україномовну.

“Це не є усвідомлений тиск. Це можливо данина традиціям”, – додав він.

Нагадаємо, згідно досліджень Центру соціологічних та маркетингових досліджень “СОЦИС” близько 40% громадян України переважно спілкуються російською мовою.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.