Новини світу. 25 серпня. Поліція Нью-Йорка заарештувала раввина Менахема Юлуса (Menachem Youlus) за звинуваченням у шахрайстві: він поширював неправдиву інформацію про свої подорожі в пошуках втрачених під час Голокосту свитках Тори, щоб отримувати пожертвування для власного благодійного фонду.

Менахем Юлус

Менахем Юлус, що називає себе “єврейським Індіаною Джонсом”, повідомляв потенційним дарувальникам вигадані історії про те, як він знаходив в різних країнах загублені сувої священної для іудеїв книги. Наприклад, Юлус брехав, що деякі з примірників він виявив в колишніх нацистських концентраційних таборах – Освенцімі і Берген-Бельзені. У багатьох випадках свитки Юлус просто перекуповував у антикварів.

За словами Пріт Бхарара (Preet Bharara), прокурора Південного округу Нью-Йорка, кошти, які надходили в заснований Юлусом фонд Save a Torah, той перекладав на свої особисті банківські рахунки. З 2004 по 2010 рік фонд заробив 1,2 мільйона доларів. Щоб збільшити суму своєї офіційної винагороди за роботу, Менахем Юлус також підробляв інвойси, які надходили до фонду.

“Єврейському Індіані Джонсу” будуть пред’явлені звинувачення в мережевому шахрайстві і шахрайстві поштою. Йому загрожує до 20 років в’язниці і штраф на суму до 250 тисяч доларів.

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.