Новини світу. 20 серпня. Режисер фільму “Гіркий смак свободи” Марина Голдовська не зачіпала “політичної” теми вбивства Анни Політковської, а розповіла про неї, як про людину.

Анна Політковська
Про Політковську зняли фільм

Очікувана прем’єра документальної стрічки про вбиту російську журналістку Анну Політковську пройшла в п’яницю ввечері в Нью-Йорку за повного аншлагу.

Режисер фільму “Гіркий смак свободи” (A Bitter Taste of Freedom) Марина Голдовська, як і багато глядачів, сиділа на підлозі, оскільки вільних крісел в залі не було.

Міжнародна асоціація документалістів вже оформляє процедуру висунення картини на Оскар, сказала автор, коли в залі стихли оплески і увімкнули світло.

Фільм “Гіркий смак свободи” не про політику, і режисер не зачіпає теми про можливу причетність російських чиновників до вбивства.

“Є люди з товстою шкірою, є люди з тонкою шкірою. Анна Політковська взагалі була без шкіри. Вона якось поїхала на війну в Чечні і ніколи звідти не повернулася”, – сказала Голдовська після прем’єри.

Марина знала сім’ю Політковської майже тридцять років, і майже стільки ж тривали зйомки фільму, які відобразили й історію розпаду сім’ї, і романтизм перебудови, і трагізм краху СРСР, і багатотисячні політичні мітинги, і бійки в чергах.

Про вбивство Політковської 7 жовтня 2006 біля під’їзду її власного будинку Голдовська дізналася не з випусків новин – їй подзвонили в Лос-Анджелес діти подруги і запитали: “Ви зробите фільм про маму?”.

“Для кого я створювала цей фільм? Насамперед для росіян. Вони як ніхто інший можуть зрозуміти душу цієї жінки. Я хотіла зачепити серця людей в наш вік цинічного прагматизму”, – сказала Голдовська публіці після прем’єри.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.