Новини України. 29 серпня. Цього року в київських школах виросли “добровільні внески”, особливо для першокласників.

Цього року в школу підуть 410 тис. першокласників

Про це заявив секретар комісії Київради з освіти Олексій Давиденко.

“До нас в комісію надходили скарги про те, що в початкових школах вимагають від 2,5 до 4 тисяч гривень за вступ. Торік було набагато менше”, – говорить чиновник.

За словами Давиденка, директора особисто грошей не беруть, а оформляють вклади через благодійні фонди, а тому дуже складно довести, що це здирництво. У КМДА кажуть, щоб батьки скаржилися, адже з урахуванням нового закону про корупцію (у ньому сказано, що внески можуть бути тільки за особистим бажанням батьків) дії директорів підпадатимуть під кримінальну відповідальність.

“Якщо будуть скарги, кожен випадок здирництва грошей розглядатимуть і, якщо знадобиться, навіть залучати правоохоронні органи”, – заявив заступник голови КМДА Леонід Новохатько.

Поки, правда, батьки скаржитися не поспішають. За перше півріччя 2011 року на незаконні побори відкрито поскаржилися лише 10 людей. І це цілком зрозуміло. По-перше, батьки бояться виносити сміття з хати, бо потім у їхніх дітей починаються проблеми. По-друге, школи не отримують достатнє фінансування, і люди часто готові самі віддавати гроші за те, щоб діти навчалися в нормальних умовах.

Інше питання, що у багатьох батьків внаслідок низьких доходів немає можливості віддавати необхідні суми. І вони дійсно потребують захисту з боку влади, щоб у їхніх дітей не було проблем у разі відмови платити.

Нагадаємо, за даними міністра освіти Дмитра Табачника, цього року в школу підуть понад 410 тис. першокласників.

Джерело ЦЕНЗОР.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.