Новини світу. 9 серпня. У бразильській муніципії Арапутанга штату Мату-Гроссу відбулася церемонія групового розлучення.

У Бразилії думають над спрощенням процесу розривання шлюбу

Акція пройшла в рамках державної програми Доступна юстиція, в ній взяли участь 70 пар з низькими доходами і змогли безкоштовно розірвати свій шлюб.

Провів церемонію суддя Жоржі Мартінс. Всі учасники масової шлюборозлучної церемонії виглядали вельми задоволеними.

Право взяти участь в незвичайному юридичному сеансі отримали тільки сім’ї з доходом нижче тисячі реалів, тобто близько 630 доларів. При цьому кожен з подружжя повинен бути згоден на розірвання шлюбу та при цьому не мати майнових чи фінансових претензій.

Варто зазначити, що розлучення в Бразилії, навіть якщо воно відбувається за обопільною згодою подружжя, триває досить довго і коштує не малих грошей, 1000 реалів (636 доларів США). У зв’язку з цим в бразильській глибинці чоловік і дружина, коли почуття вщухають, часто просто перестають жити разом.

Однак з правової точки зору шлюб, що розпався де-факто, все ще зберігається де-юре. І це обертається проблемами, якщо, наприклад, з’явилося бажання знову спробувати себе на сімейному поприщі.

За словами судді Жоржі Мартінса, спростити процедуру розлучення допомогла прийнята торік конституційна поправка.

“Багато хто не знає, але тепер за обопільною згодою розлучитися можна вже на наступний день після одруження. Раніше від моменту подачі заяви про розлучення до розірвання шлюбних вуз доводилося чекати рік або ж потрібно було довести в суді, що подружжя де-факто живуть порізно вже як мінімум два роки”, – пояснив юрист.

Джерело Газета по-киевски

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.