Новини світу. 29 серпня. У Білорусі в розпалі м’ясна криза.

М'ясо у Білорусі стане дифіцитом

Щоб купити кілограм свинини, людям доводиться займати чергу біля магазину о третій години ночі. Дефіцит м’яса у білоруських магазинах спостерігається з початку серпня. За дешевої яловичиною або свининою білоруси простоюють в чергах годинами, а на ринках ціна на м’ясо в два з половиною рази вище.

У Міністерстві сільського господарства і продовольства заявили, що ціни на м’ясо-молочну продукцію в країні будуть рости і далі, тому що витрати сільськогосподарських організацій збільшуються.

Крім того, ажіотажний попит на м’ясо викликав постанову Мінекономіки країни, за якою ціна на м’ясні напівфабрикати на ринках і ярмарках тепер буде вільною.

Як прокоментували у прес-службі відомства, це зроблено з метою збільшення обсягів реалізації м’яса на ринках країни, виключення його спекулятивного перепродажу та створення конкурентного середовища.

“Виробництво м’яса і молока аж ніяк не знижується, причина в іншому – Митний союз. Різниця в цінах на м’ясо-молочну продукцію в Білорусі та Росії – у кілька разів, так само, як і різниця в зарплатах, – пишуть ЗМІ.

М’ясо по “соціальним” цінами дістається перекупникам, які вивозять його в Росію або перепродують на місцевих ринках удвічі дорожче, ніж у державних магазинах. Так що для білорусів купити в Мінську 10 кілограмів свинини, щоб продати її, наприклад, у Смоленську за російські рублі, – цілком логічний вихід.

Джерело ЦЕНЗОР.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.