Новини України. 1 серпня. Директиви уряду щодо газових угод обговорювали на засіданні Кабміну.

Олександр Турчинов
Турчинов проштовхував газові директиви

Про це повідомив екс-міністр оборони Юрій Єхануров в ході допиту у Печерському суді в справі Тимошенко, пише УП

“19 січня було позачергове засідання уряду, на якому Турчинов запропонував членам уряду затвердити директиви уряду щодо укладання газових угод”, – повідомив Єхануров.

За словами Єханурова, самих директив він не пам’ятає, а бачив лише проект постанови про їх затвердження.

Після цього членам Кабміну на словах пояснили необхідність ухвалення директив, бо “у Москві ідуть дуже складні переговори”.

“Коли я ознайомився з матеріалами угоди, я зрозумів, що українська сторона практично нічого для себе не отримує. Я висловив свою точку зору, виявив свій протест проти дій уряду, сказав, що не хочу брати в цьому участі, встав і пішов з засідання”, – розповів екс-міністр.

За словами Єханурова, директиви так і не були затверджені, оскільки ще кілька членів уряду висловилися проти цього.

Як відомо, Юлія Тимошенко наполягає, що давала керівникам “Нафтогазу” не директиви, а особисте доручення прем’єра.

Також Єхануров вважає, що Юлія Тимошенко підписала невигідний газовий контракт, знаходячись в залежності від російської Генпрокуратури через борги ЄЕСУ, пише видання.

“Таку угоду можна було підписати тільки, якщо в тебе є якась залежність. Це моя особиста думка”, – заявив він.

Він розповів, як наприкінці 2000 року до нього звернувся генерал Міноборони Олійник, якого пізніше засудили за співробітництво у ЄЕСУ, і який вимагав, щоб український уряд взяв на себе борги компанії Тимошенко.

“Я йому розповів, що це не можливо – брати борги приватної компанії на державу. Він вживав нецензурні слова, які я не можу тут навести. У підсумку я напоїв його чаєм і відправив додому “, – розповів екс-віце-прем’єр уряду Віктора Ющенка. Єхануров вважає пов’язаними борги ЄЕСУ і підписання невигідних газових угод.

Водночас адвокат Тимошенко Юрій Сухов попросив зняти питання з обговорення, бо воно “не має відношення до справи, за якою обвинувачується Тимошенко”. Але суддя все ж таки вирішив продовжити допит.

При цьому на запитання Тимошенко, чи відомо Єханурову, що Олійник засуджений за маніпуляції з облігаціями, що немає “жодного відношення до корпорації ЄЕСУ”, Єхануров відповів, що знає про рішення суду зі ЗМІ.

Він не відповів, чи достатньо цих знань для свідчень у судовому процесі. “Я вважаю, що неприязне ставлення Юрія Івановича до мене, має неабияке значення”, – зауважила Тимошенко.

“Враховуючи наші “приязні” відносини , я думаю, що дуже толерантно відповідаю на ваші питання”, – відповів Єхануров.

“Я намагатимусь не підніматися до вашого високого рівня спілкування”, – додав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.