Новини світу. 29 серпня. Ситуація в лівійській столиці Тріполі поступово нормалізується: запрацювали перші банки, а на вулицях з’явилися інспектори дорожнього руху.

Ситуація в Тріполі нормалізується

На вулицях Тріполі з’явилися торговці з лотками з одягом. Люди вже не бояться бути пограбованими, так як порядок в місті повністю забезпечують мобільні загони безпеки і пункти контролю, організовані повстанцями.

У понеділок з ранку в лівійській столиці відкрився перший банк – колишня урядова фінансова установа. Перед запуском відвідувачів з нього винесли портрет лідера Джамагирії Муамара Каддафі і під радісні вигуки навколишніх розтоптали. Також банківські установи почали відкриватися і в інших районах міста.

На вулицях Тріполі, вперше після взяття міста силами Перехідної національної ради (ПНС), можна спостерігати інспекторів дорожнього руху.

“Все, порядок в місті налагоджується, через кілька днів в плані безпеки все буде так, як і раніше”, – каже інспектор дорожнього руху на ім’я Салім.

Хоча в місті подекуди ще можна побачити  зелені прапори Джамахірії, а в деяких районах на стінах будинків висять великі портрети Каддафі.

Дедалі більше країн визнає опозиційний Перехідну національну рада (ПНС) законним представником народу Лівії. Нелегітимний режим Муамара Каддафі визнали більше 30 країн, включаючи США. Посольства Лівії по всьому світу змінюють зелений прапор Джамахірії на триколор повстанців.

Збройне повстання проти правлячого у Лівії режиму Муамара Каддафі продовжується вже більше півроку. Перехідна національна рада (ПНС) як орган влади повстанців була створена 27 лютого в місті Бенгазі на сході Лівії. Його очолює колишній міністр юстиції Мустафа Абдель Джаліль.

Повстанські загони за підтримки авіації НАТО 22 серпня зайняли більшу частину Тріполі. Вони змогли взяти останній оплот урядових військ – укріплений квартал Баб-аль-Азізія, де розташована резиденція Каддафі. Про долю самого лівійського лідера поки немає достовірних даних. За упіймання Каддафі оголошено винагороду в 1,7 мільйона доларів.

Джерело trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.