Новини України. 26 серпня. Юлія Тимошенко вимагає порушення кримінальної справи стосовно старшого слідчого з особливо важливих справ Генпрокуратури Олександра Нечвоглода, який доручив встановити за нею незаконне стеження.

Юлія Тимошенко
Тимошенко вимагає справу проти слідчого

“Я прошу розглядати цю заяву як заяву про злочин пана Нечвоглода, відповідним чином відреагувати або в суді розглянути цей злочин як порушення моїх особистих прав, як він давав команду Службі безпеки України встановлювати за мною сліжку і доповідати з метою з’ясування, які у мене “злочинні зв’язки” – а він одразу визначає, що мої зв’язки злочинні – і потім ще й причетність до вчинення інших злочинів. Тоді треба за кожним громадянином України встановити сліжку”, – заявила Юлія Тимошенко сьогодні у судовому засіданні, повідомляє її  сайт.

“Я вважаю, що якщо суд є суд, то треба терміново відреагувати. Ми, безумовно, до завтра сформулюємо заяву про злочин, але я вважаю, що така людина не має права працювати в органах прокуратури”, – додала вона.

Крім того, Юлія Тимошенко зазначила, що в матеріалах справи міститься лист від Служби безпеки України на ім’я слідчого Нечвоглода зі звітом щодо збору інформації про стан її здоров’я.

“Крім того, що він сліжку за мною влаштував і зробив, по суті справи, заходи, які він не мав права робити, то зараз він ще і давав вказівки з’ясовувати стан мого здоров’я. Я прошу додати до моєї заяви про злочин, що він, порушуючи мої права, встановлював, який у мене стан здоров’я і в яких лікарнях я фактично лікувалася”, – підкреслила вона.

За словами Юлії Тимошенко, у матеріалах справи, де представлені звіти СБУ щодо стану її здоров’я, вказані і номер її медичної картки, і прізвище лікаря, і назва медичного закладу, до якого екс-прем’єр зверталася.

Юлія Тимошенко також звернулася до суду із заявою про перевищення службових повноважень начальником департаменту СБУ Ішиновим, який незаконно проводив слідчо-оперативні дії для пошуку її персональних даних.

“Він, перевищуючи свої службові повноваження, збирає персональні дані всупереч закону, без будь-яких підстав і потім надає це в Генеральну прокуратуру слідчому пану Нечвоглоду, а крім того, Генеральна прокуратура ще і підшиває мої персональні дані, які заборонено для розголошення, у матеріали кримінальної справи, а потім це оголошується на засіданні суду”, – обурилася вона.

На думку Юлії Тимошенко, такі дії Генпрокуратури і СБУ “є доказом повернення в 1937 рік, коли можна стежити за людьми та безпідставно арештовувати”.

“Після оголошення такого документу суд фактично має відреагувати на ці дії, що є прямим порушенням і Кримінально-процесуального кодексу України, і Конституції України паном Нечвоглодом, старшим слідчим з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України, радником юстиції”, – підтримав заяву своєї підзахисної адвокат Микола Сірий.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.