Новини України. 4 серпня. Екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко завив, що уряд України у січні 2009 року намагався прийняти директиви щодо газових угод із Росією, але не прийняв їх.

Огризко розповів, що уряд Тимошенко хотів прийняти директиви, але не зміг

Про це він сказав під час допиту у справі екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва, пише УП

“Стосовно засідання 19 січня хочу сказати, що директиви не були прийняті, але була спроба їх прийняти”, – заявив Огризко.

“Але навіть якби ми їх прийняли, ми б порушили норму регламенту роботи Кабінету міністрів”, – наголосив колишній глава МЗС.

Зокрема, за словами Огризка, директиви не могли бути прийняті, бо Кабінет міністрів не може приймати важливі для суспільства рішення без участі прем’єр-міністра. Крім того, Кабінет міністрів видає директиви від імені України, а НАК “Нафтогаз України” не вів переговори від імені держави, наголосив він.

“Чи мала прем’єр-міністр право видавати директиви? Безумовно, мала. Питання в тому, що вона (Тимошенко) не мала права давати прямі вказівки голові НАКу. За моїм переконанням, на той день прем’єр-міністр виступала у двох іпостасях – прем’єр-міністра і голови НАК “Нафтогазу“, – заявив Огризко.

Екс-голова МЗС також висловив думку, що Тимошенко підписала договори, які не відповідають інтересам України, під тиском Росії. За його словами, тому підписні договори порушують міжнародні норми.

“Я вважаю, що ці угоди повинні бути скасовані. Згідно з міжнародним законодавством, угоди, які підписувались під тиском однієї зі сторін, не є чинними”, – сказав Огризко.

За його словами, під час переговорів Росія використовувала обставини переговорів, а також своє положення для того, щоб тиснути на українських переговірників. “Тому зараз ми повинні виробити єдину позицію, щоб простояти газовій агресії з боку Росії”, – висловив думку Огризко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.