Огляд преси. 22 серпня. Стратегія лівійських повстанців ефективна, але їм необхідно піти на реальні компроміси, відзначає в статті в The Wall Street Journal Джордж Грант, директор програми “Глобальна безпека” в Henry Jackson Society.

Муаммар Каддафі
Що принесе Лівії відхід Каддафі?

“Їм доведеться запевнити сили, все ще вірні Каддафі, що в разі дезертирства їм ніщо не загрожує. Це ключ не тільки до падіння Каддафі, але і до забезпечення миру після цього”, – пояснює він.

За даними автора, лідери Національної перехідної ради в Бенгазі вживають заходів, щоб не допустити вакууму у сфері безпеки.

“Їх проект Лівії після відходу Каддафі, який нещодавно потрапив у розпорядження лондонської The Times, демонструє, що НПР негласно залучила близько 800 співробітників правоохоронних органів режиму, які після падіння Каддафі готові утворити кістяк нового апарату держбезпеки.

Також рада планує перевести в нові урядові сили близько 5 тис. поліцейських з підрозділів, не пов’язаних з Каддафі ідеологічними зобов’язаннями “, – йдеться в статті.

Правда, багато західних учасники конфлікту налаштовані далеко не оптимістично, на відміну від повстанців. The Times на позаминулому тижні навела слова неназваного дипломата, що працює в Бенгазі:

“Тепер в НАТО всі вживають вираз “катастрофічний успіх”. Якщо навіть успіх не виллється в катастрофу, він спричинить за собою хаос, оскільки опозиція не готова керувати країною, і з відходом Каддафі виникне вакуум “.

Грант вважає цей похмурий прогноз передчасним. Вакууму влади можна уникнути, якщо повстанці не відмовляться від свого плану співробітництва з колишніми представниками режиму. Завдання міжнародного співтовариства – грунтуючись на болючих уроках Іраку та Афганістану, надати допомогу для розвитку і зміцнення тимчасового уряду.

Лівійці, як і будь-який інший народ, мріють жити при владі уряду, який представляє їхні інтереси, поважає основні права і служить їм, а не навпаки. Скоро їм випаде шанс перетворити мрію в реальність”, – підсумовує автор.

Джерело The Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.