Новини світу. 26 серпня. Ряд членів міжнародної мережі “Аль-Каїда” опинилися на волі після того, як фактично впав режим Муамара Каддафі.

Аль-Каїда
Терористи втекли з лівійських в'язниць

“Прихильники джихаду зуміли приєднатися до Аль-Каїди після того, як тікали з лівійських в’язниць”, – повідомило алжирське видання.

Йдеться про лівійських терористів, які були передані колишньому режиму з різних держав, у тому числі, з Іраку, Афганістану та Сомалі.

Алжир також має інформацію про те, що ряд лівійських терористів, які були передані колишньому керівництву Джамахирії алжирською стороною до початку кризи, опинилися в лавах збройної опозиції.

“Подібна ситуація підсилює побоювання Алжиру щодо того, що прихильники джихаду переважають в загонах збройної опозиції”, – вказує видання.

Алжир є найближчим сусідом Лівії, з якою він має спільний кордон протяжністю близько тисячі кілометрів. Однак, на відміну від багатьох інших арабських країн, Алжир досі не визнав Перехідну національну раду як єдиного законного представника лівійського народу.

“Ряд чинників зовнішньої політики Алжиру і політики в сфері безпеки змушують почекати і вибрати більш сприятливий час для прийняття такого рішення”, – вказує видання.

Раніше Алжир неодноразово висловлював побоювання, що через заворушення в Лівії екстремісти отримали доступ до різної зброї, яку в майбутньому вони зможуть застосовувати в країнах регіону.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.