Новини України. 17 серпня. Міністр освіти і науки Дмитро Табачник запропонував зробити 1 вересня вихідним для батьків першокласників.

Батькам все рівно доводиться відпрошуватися

Свою ініціативу Табачник озвучив в листі до керівників обласних управлінь освіти.

Він запропонував, щоб керівництво областей звернулося до роботодавців з такою ідеєю: 1 вересня зробити вихідним для тих, чиї діти йдуть «перший раз у перший клас». Цього року День знань випадає на четвер.

«Зобов’язати міністерство нікого не може, це просто пропозиція, – пояснили в прес-службі Міносвіти. – Керівник підприємствам все одно буде сам вирішувати, дати вихідний чи ні. Просто батьки, як завжди, відпрошуються з роботи на весь день або на частину дня. У цьому році планується всі лінійки провести в 10 ранку, а потім одночасно у всіх школах пройде відкритий урок, присвячений 20-річчю незалежності».

На пропозицію міністра вже відгукнулося керівництво деяких областей. Так, у Чернівецькій ОДА вирішили, що батькам першокласників 1 вересня дадуть вихідний, зберігши середній денний заробіток. А роботодавцям, які не укладали колективних договорів з працівниками, порадили вирішити це питання на загальних зборах або прийняти рішення самостійно. У Вінницькому обласному управлінні освіти це питання зараз обговорюють і, цілком ймовірно, теж вирішать позитивно.

Як відомо, 1 вересня в школу прийде більше 410 тисяч першокласників.

Джерело ЦЕНЗОР.НЕТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.