Огляд преси. 16 серпня. Тепер проти утримання під вартою лідера опозиції Юлії Тимошенко виступають не лише уряди Вашингтону, Брюсселю та Берліна – реакцію Москви теж не можна назвати задоволеною. Представники УПЦ КП  теж вимагають негайного звільнення Тимошенко, до них приєдналися відомі письменники та найпопулярніші спортсмени країни – брати Клички, пише Sueddeutsche Zeitung.

У світі бачать, що Янукович воює проти свого народу

“Це безпрецедентний удар по іміджу президента Януковича, який ще зовсім недавно всіма силами прагнув поправити свою репутацію, підірвану після Помаранчевої революції 2004 року”, – відзначає автор статті Томас Урбан.

Після приходу Януковича до влади в нього був шанс згуртувати роз’єднане суспільство України, зробивши кілька примирливих кроків назустріч своїм супротивникам.

Проте Янукович, схоже, навіть не думав про те, щоб переманити на свою сторону ту половину населення країни, яка голосувала проти нього. І навіть навпаки: люди Януковича почали “ретельно підготовлений напад на всі державні структури – від адміністрації та апарату юстиції до секретних служб і держконцернів, де був замінений керівний персонал”.

При цьому він запропонував на пост “міністра освіти історика Дмитра Табачника, відомого своїми упередженими поглядами на західну частину України і її історичний і культурний менталітет. Схоже, що Янукович оголосив половині свого народу війну”, – зазначає оглядач.

Не дивно в цьому зв’язку, що Янукович виступає проти опозиції, задіявши підконтрольну державі прокуратуру. Так, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко з грудня перебуває в ув’язненні. Йому пред’явлено настільки ж очевидно сфабриковане звинувачення, як і Тимошенко.

З самого початку ця ситуація виглядала гротескною: невже суд дійсно викличе для дачі показань прем’єр-міністра Володимира Путіна, тодішнього партнера України з переговорів, і попросить зізнатися в тому, що він тоді обвів навколо пальця Тимошенко? – йдеться в статті.

У Москві ж із задоволенням взяли до відома той факт, що Янукович скомпрометував себе перед Заходом і тим самим підірвав власну політику, яка розривається між Сходом і Заходом. “Незабаром Путін покаже Януковичу, що тільки він і може позбавити його від ізоляції”, – пише Томас Урбан.

Джерело Süddeutsche Zeitung

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.