Огляд преси. 15 серпня. Слухання в справі екс-президента Єгипту Хосні Мубарака будуть важким викликом для країни, оскільки багато єгиптян вимагають швидкої розправи над Мубараком, в той момент, коли потрібно дотримуватися прав людини, які захищала революція.

Хосні Мубарак
Суд Хосні Мубараком буде екзаменом для Єгипту

Юристи захисту вимагають запросити до суду тисячі свідків для проведення повноцінного процесу – зокрема повідомляється про запит від екс-президента на 1600 осіб. Вони також вимагають докладнішого слідства у справі Мубарака, ніж теперішнє слідство, яке тривало 6 місяців, пише Річард Спенсер в статті The Telegraph.

Важко не погодитися зі складністю процесу, в якому звинувачуються Мубарак, низка міністрів, фінансові установи й інші для того, щоб порахувати фінансові втрати та визнати винних у смерті 846 осіб впродовж протестів.

Люди також очікують миттєвих результатів від своїх революційних зусиль – але цим результатом не може бути швидке економічне зростання, єдине, що може їх задовольнити.

Іронія полягає в тому, що якщо захист має свій шлях, образ революції може ще більше постраждати. Адвокати серед усіх свідків хочуть викликати і представників керівництва теперішньої тимчасової правлячої ради (Вища рада Збройних сил Єгипту, яка є керівним органом країни після відходу Мубарака – ред.), зокрема міністра оборони часів Мубарака Мухамеда Тантаві.

Їхні свідчення, можливо, і не інкримінують їм жертв під час революції, але нагадають країні наскільки вони близько і як довго жили і працювали за правилами Хосні Мубарака. Водночас судовий процес не дасть впевненості для тих, хто слідкує за ним по телевізору або закордоном. Арабський суд передбачає надання адвокатам жертв і адвокатам захисту однакове право на висловлювання і тут судді швидше виглядають оточеними натовпом і вимогами обох сторін.

Деякі скажуть, що хрипкість подій є довгоочікуваним результатом після тиші репресій. Проте самотність суддів, які зважують настільки вагомі вимоги опонентів, є яскравим прикладом крихкості революційних ідеалів, відзначає автор.

83-річний Хосні Мубарак, який правив Єгиптом майже 30 років, змушений був піти у відставку 11 лютого цього року після 18 днів народних протестів. За цей час жертвами зіткнень демонстрантів з поліцією стали більше 850 осіб, шість тисяч отримали поранення.

Генеральна прокуратура Єгипту 12 квітня прийняла рішення про затримання екс-президента і двох його синів у рамках розслідування звинувачень у розстрілі демонстрантів, а також у незаконному збагаченні, використанні владних повноважень в особистих цілях.

За матеріалами The Telegpraph

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.