Огляд преси. 15 серпня. Слухання в справі екс-президента Єгипту Хосні Мубарака будуть важким викликом для країни, оскільки багато єгиптян вимагають швидкої розправи над Мубараком, в той момент, коли потрібно дотримуватися прав людини, які захищала революція.

Юристи захисту вимагають запросити до суду тисячі свідків для проведення повноцінного процесу – зокрема повідомляється про запит від екс-президента на 1600 осіб. Вони також вимагають докладнішого слідства у справі Мубарака, ніж теперішнє слідство, яке тривало 6 місяців, пише Річард Спенсер в статті The Telegraph.
Важко не погодитися зі складністю процесу, в якому звинувачуються Мубарак, низка міністрів, фінансові установи й інші для того, щоб порахувати фінансові втрати та визнати винних у смерті 846 осіб впродовж протестів.
Люди також очікують миттєвих результатів від своїх революційних зусиль – але цим результатом не може бути швидке економічне зростання, єдине, що може їх задовольнити.
Іронія полягає в тому, що якщо захист має свій шлях, образ революції може ще більше постраждати. Адвокати серед усіх свідків хочуть викликати і представників керівництва теперішньої тимчасової правлячої ради (Вища рада Збройних сил Єгипту, яка є керівним органом країни після відходу Мубарака – ред.), зокрема міністра оборони часів Мубарака Мухамеда Тантаві.
Їхні свідчення, можливо, і не інкримінують їм жертв під час революції, але нагадають країні наскільки вони близько і як довго жили і працювали за правилами Хосні Мубарака. Водночас судовий процес не дасть впевненості для тих, хто слідкує за ним по телевізору або закордоном. Арабський суд передбачає надання адвокатам жертв і адвокатам захисту однакове право на висловлювання і тут судді швидше виглядають оточеними натовпом і вимогами обох сторін.
Деякі скажуть, що хрипкість подій є довгоочікуваним результатом після тиші репресій. Проте самотність суддів, які зважують настільки вагомі вимоги опонентів, є яскравим прикладом крихкості революційних ідеалів, відзначає автор.
83-річний Хосні Мубарак, який правив Єгиптом майже 30 років, змушений був піти у відставку 11 лютого цього року після 18 днів народних протестів. За цей час жертвами зіткнень демонстрантів з поліцією стали більше 850 осіб, шість тисяч отримали поранення.
Генеральна прокуратура Єгипту 12 квітня прийняла рішення про затримання екс-президента і двох його синів у рамках розслідування звинувачень у розстрілі демонстрантів, а також у незаконному збагаченні, використанні владних повноважень в особистих цілях.
За матеріалами The Telegpraph