Новини технологій. 25 серпня. Один із засновників корпорації Apple Стів Джобс залишив пост генерального директора корпорації, перейшовши на посаду голови ради директорів.

Стів Джобс вже давно говорив про намір відійти від управління Apple

Стів Джобс вже давно говорив про намір відійти від активного управління Apple

Новим керівником корпорації він рекомендував призначити Тіма Кука, який до цього керував продажами і операційною діяльністю компанії.

Легенда Силіконової Долини, 55-річний Стів Джобс сказав, що більше не може виконувати свої обов’язки. Кілька років тому він пережив операцію із пересадки печінки, лікуючи рак підшлункової залози, а в січні він пішов у тривалу відпустку у зв’язку із хворобою, природу якої не розголошували.

“Я завжди говорив, що якщо настане такий день, коли я більше не зможу виконувати свої обов’язки і виправдовувати очікування, які покладають на генерального директора Apple, я перший дам вам про це знати. На жаль, цей день настав”, – йдеться в заяві Джобса, яку він адресував раді директорів і співробітникам компанії.

Він також висловив переконання, що найбільш яскраві та інноваційні часи Apple ще попереду.

“Надзвичайне вміння передбачувати події та лідерські якості Стіва врятували Apple і допомогли їй посісти нинішнє становище найбільш інноваційної і дорогої технологічної компанії в світі”, – сказав член ради директорів Apple Арт Левінсон.

Вважають, що саме креативність Стіва Джобса вивела Apple в ранг найбільших компаній у світі.

Популярні продукти – iPod, iPhone, а останнім часом ще iPad – сприймалися як його особиста заслуга.

Аналітики зазначають, що загалом бажання Стіва Джобса відійти від активного керівництва Apple не було секретом і на повсякденне управління компанією зміна керівництва не вплине.

Стів зможе брати таку ж участь у справах компанії, як і на посаді генерального директора. Але Тім Кук вже якийсь час є фактичним гендиректором, і компанія в цей час була надзвичайно успішною. Бачення і “дорожна карта” Apple залишаються незмінними”, – аналітик компанії BGC Financial Колін Джилліс.

Споживачі також не відчують змін, вважає аналітик Майкл Гартенберг:

“Врешті, споживачі купують продукти Apple не тому, що вони від Стіва Джобса, а тому, що вони відповідають їх потребам і взагалі це хороші продукти. Вони продовжуватимуть це робити”.

Разом з тим, після новин про відставку Стіва Джобса акції корпорації впали, що свідчить про побоювання частини інвесторів з приводу її перспектив.

У другому кварталі цього року прибуток Apple перевищив сім мільярдів доларів. За цей період продали 20 мільйонів смартфонів iPhone і більше дев’яти мільйонів iPad’ів.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.