Новини науки. 6 серпня. Для того, щоб дитина не зіткнулася з такими проблемами, як депресія або тривога, ставши дорослим, батькам слід враховувати її характерологічні особливості.

рідість, веселощі
Батьки мають розуміти особливості своєї дитини і виховувати її відповідно до них

Кожна дитина – особлива, і тому єдиний підхід до виховання дітей може негативно відбитися на їхньому психічному розвитку.

Батьки, які мають гнучкий підхід до виховання своїх дітей, захищають їх від розвитку психічних проблем в майбутньому.

Більше того, діти, яких виховували без урахування особливостей їх характеру, згодом страждали від депресій і тривоги в два рази частіше. До такого висновку прийшли вчені з університету Вашингтона, що проаналізували інформацію про 214 дітей та їх матерів.

Діти, які краще контролюють свої емоції і поведінку, частіше страждають від депресій і тривоги, якщо їх виховує вимогливий і владний хтось із батьків. Такі діти краще справляються зі своїми емоційними проблемами, якщо батьки дають їм трохи свободи. А от хлопчики й дівчатка, які відчувають труднощі в самоконтролі, потребують більш суворого виховання.

«Наші висновки вказують на необхідність відмовлятися від єдиного підходу до виховання всіх дітей з метою запобігання психічних розладів. Кожні батьки намагається допомогти і захистити свою дитину, проте далеко не завжди ясно, як це робити якнайкраще.

Ми вважаємо, що виховання дитини – це вміння знайти необхідну рівновагу в таких аспектах, як підтримка, дисципліна і наставництво, беручи до уваги особливості дітей», – відзначають дослідники. Завдання батьків – допомагати, а не домінувати в складних ситуаціях, допомагаючи дітям самостійно вирішувати проблеми, підсумовують вони.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.