Новини світу. 7 серпня. Головний економічний радник Білого дому Джин Сперлінг різко розкритикував дії рейтингового агентства Standard & Poor’s, яке знизило рейтинг США, незважаючи на попередження американського Мінфіну про помилки в розрахунках.

Standard & Poor's
США сперичається зі Standard & Poor's

S&P в п’ятницю ввечері знизило кредитний рейтинг США з максимального “ААА” до “АА+” на тлі проблем з держборгом.

“Дивує масштаб їх помилки в сукупності з готовністю просто по-швидкому… дати обґрунтування в прес-релізі після того, як на цю помилку було вказано. Це пахне спробою використати аргументи до вже зробленого висновку”, – йдеться в заяві Сперлінга.

У п’ятницю, після пониження рейтингу, джерела агентства Reuters в Мінфіні США повідомили, що в розрахунках S&P є якийсь прорахунок у розмірі 2 трильйонів доларів. Агентство після дискусії з представниками Мінфіну все ж підтвердило зниження рейтингу і заявило, що зауваження міністерства не вплинули на рішення.

Разом з тим, президент США Барак Обама не звинувачує S&P в помилкових розрахунках. У заяві, поширеній у суботу прес-секретарем Білого дому, Обама натякнув на вину республіканців, через який почалася суперечка щодо держборгу.

Після заяв представників Мінфіну керівництво Standard & Poor’s висловилося на захист рішення про зниження кредитного рейтингу США. За словами представників рейтингового агентства, вони зробили обґрунтований висновок, що владі США буде важко знову взяти під контроль зростаючий дефіцит бюджету.

S&P неодноразово попереджало про можливе пониження кредитного рейтингу США, якщо конгресу і адміністрації президента Барака Обами не вдасться представити достовірні плани зі скорочення дефіциту.

Незважаючи на рішення S&P, два інших рейтингових агентства Moody’s і Fitch зберегли в США найвищий кредитний рейтинг.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.