Новини світу. 21 серпня. Сполучені Штати Америки відновлять роботу телескопів, які займаються пошуком позаземних цивілізацій.

Телескопи Аллена

У квітні Інститут пошуку позаземних цивілізацій змушений був призупинити програму вартістю 30 мільйонів доларів, в якій була задіяна система телескопів Аллена. Однак тепер знайдено спонсорські кошти. Серед спонсорів, зокрема, відома кіноактриса Джоді Фостер.

Загалом спонсорами продовження досліджень стало понад 2400 осіб.

“Система телескопів Аллена здатна перетворити наукову фантастику в науковий факт, але тільки якщо вона займатиметься активним пошуком”, – написала на спеціальному веб-сайті Джоді Фостер, яка зіграла у фільмі 1997 року “Контакт” головну роль астронома, що займається пошуком позаземного розуму.

Іншим спонсором програми став астронавт космічної місії “Аполлон-8” Біл Андерс.

За словами представників Інститут пошуку позаземних цивілізацій, зібраних коштів має вистачити на роботу телескопів до кінця цього року, однак інститут, як і раніше, залежить від коштів, які мають виділити США на моніторинг космічного сміття, який здатен пошкодити супутники. Поки що договір із американськими військовими не укладено. Окрім того, після такої згоди виділення коштів ще має схвалити Конгрес США.

Радіотелескоп Аллена являє собою 42 тарілки, що працюють як єдине ціле. Радіотелескопи встановлені на півночі Каліфорнії. Вони здійснюють пошук сигналів, які можуть надсилати представники позаземних цивілізацій.

Телескопи Аллена, названі так на честь головного спонсора, співзасновника компанії Microsoft Пола Аллена, почали працювати у 2007 році.

Телескопи Аллена також займаються дослідженням чорних дір, пульсарів і магнітних полів Чумацького шляху.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.