Новини світу. 6 серпня. Президент США Барак Обама підписав указ, що забороняє в’їзд на територію Сполучених Штатів осіб, підозрюваних у порушеннях прав людини і геноциді.

Барак Обама
Барак Обама розпорядився не впускати до США іноземців-злочинців

“До числа тих, кому забороняється в’їзд, належать усі іноземці, які планували, наказували або допомагали здійснювати масові акти насильства проти цивільного населення за ознаками расової приналежності, статі, сексуальної орієнтації, належності до певних племінних і соціальних груп, а також з політичних поглядів.

Також забороняється в’їзд всім особам, причетних до військових злочинів “, – наголошується в документі.

Б. Обама також розпорядився створити Агентство із запобігання злочинам (Atrocities prevention board), яке відстежуватиме потенційну можливість великих актів насильства по всьому світу.

На думку глави держави, “через 66 років після Голокосту і через 17 років після громадянської війни в Руанді в США все ще не створений механізм по запобіганню великомасштабних злочинів і геноциду”. Відповідальною за нев’їзних іноземців стала держсекретар США Хілларі Клінтон.

Вже складений список з 33 країн, в яких права людини перебувають у найбільшій небезпеці. Складніше за все справи в Афганістані, Демократичній Республіці Конго, Іраку, М’янмі, Пакистані, Сомалі, Судані та Шрі-Ланці – вони об’єднані в “червону групу“. Група із запобігання геноциду рекомендує тиснути на ці держави і відправляти туди миротворчі місії.

В “помаранчеву групу” включено ще 25 країн. Відправлення армійських підрозділів в держави цієї групи передбачається лише в крайньому випадку. Варто зазначити, що в цей список потрапили Ізраїль і Грузія.

Офіційний представник держдепу США Марк Тонер пояснив, що ініціатива Б. Обами стала спробою систематизувати підхід до осіб, які порушують права людини. Він навів як приклад так званий “список Магнітського” – перелік чиновників, пов’язаних зі справою юриста фонду Hermitage Capital, яким заборонили в’їзд до США.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.