Новини світу. 16 серпня. Французький Суд республіки у вівторок передав слідчій комісії справу про можливе перевищення посадових повноважень екс-главою Мінфіну Франції Крістін Лагард.

Справу Лагард передали слідству

Суд, який розслідує злочини членів французького уряду, 4 серпня розпорядився почати розслідування щодо директора-розпорядника МВФ. Лагард підозрюється у можливому перевищенні посадових повноважень при судових розглядах, в рамках яких розслідувався продаж близьким до президента Ніколя Саркозі французьким бізнесменом і політиком Бернаром Тапі компанії Adidas в 1993 році.

Тепер слідчій комісії з трьох суддів Касаційного суду потрібно з’ясувати, чи винна Лагард в пособництві при “підробці документів” та “недоцільному використанні державних коштів”. Максимальним покаранням за ці злочини є 10 років в’язниці і 150 тисяч євро штрафу.

З урахуванням особливостей французької судової системи розгляд, найімовірніше, триватиме кілька років, тому, принаймні, в короткостроковій перспективі главі МВФ нічого не загрожує.

Для здійснення в 1993 році операції з продажу Adidas був створений спеціальний консорціум, яким керував банк Credit Lyonnais, що частково належав державі. Після завершення операції Тапі звинуватив банк у махінаціях і зажадав виплати компенсації завданої йому шкоди.

Після довгих розглядів у 2007 році Лагард, будучи міністром економіки і фінансів Франції, розпорядилася передати справу Тапі в арбітраж, щоб прискорити розгляд питання. У липні 2008 року арбітражний суд своїм рішенням зобов’язав одну з державних фінансових структур виплатити Тапі відшкодування збитків у розмірі 240 мільйонів євро, а також близько 100 мільйонів у вигляді відсотків і 45 мільйонів за моральну шкоду.

Рішення про виплату компенсації призвело до скандалу. Представники опозиційної Соціалістичної партії звинуватили владу у втручанні в судовий розгляд і в тиску на судову систему. Крім того, вони були незадоволені тим, що несприятливе для держави рішення не було оскаржене у вищій інстанції. У травні 2011 року головний прокурор при касаційному суді Жан-Луї Надаль, вивчивши запит соціалістів, прийняв рішення скликати комісію з розгляду звернень Суду республіки, який уповноважений проводити розслідування, пов’язані зі зловживаннями членів уряду при виконанні ними своїх обов’язків.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.