Новини України. 14 серпня. Положення проекту нового КПК передбачають можливість проведення досудового розслідування дистанційно, з використанням відеоконференції (Skype).

Skype відновив роботу
Skype збираються узаконити як засіб досудового слідства

Про це у своїй статті для ДТ пише доктор юридичних наук, екс-міністр юстиції Микола Оніщук.

«Новаторськими є положення нового КПК, що передбачають можливість проведення досудового розслідування дистанційно, з використанням сучасних телекомунікаційних можливостей, наприклад відеоконференції (Skype).

Необов’язковість записувати все до протоколу у тих випадках, коли допит фіксується з допомогою технічних засобів, з практичного погляду, також заощадить багато часу та ресурсів для органів розслідування», — повідомив М.Оніщук.

На думку, М.Оніщука значно розшириться арсенал слідчих дій завдяки запровадженню категорії негласних слідчих (розшукових) дій, таких як аудіо- і відео контроль місця, спостереження за особою, обстеження публічно недоступних місць, житла чи іншого володіння особи.

«Надання слідчому права на проведення таких негласних слідчих дій сприятиме вирішенню одвічної проблеми професійних відносин слідчих та оперативних співробітників, яка існує в рамках чинного кримінального провадження», — зазначив доктор юридичних наук.

Нагадаємо, проект нового Кримінально процесуального кодексу України планується внести не розгляд до Верховної Ради цього року. Зараз проект готують до передачі на експертизу Європейській комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.