Новини УКраїни. 12 серпня. Незважаючи на курси напередодні Євро, співробітник ДПС так і не зміг пояснити порушнику англійською, що хоче отримати від нього 1500 гривень.

ДАІ
Інспектор, не отримавши хабара, поплатився свободою

Коли іноземний гість порушив правила (повернув не з того ряду), його Мерседес зупинив інспектор ДАІ.

Бельгієць свою провину заперечувати не став. Навіть почав виправдовуватися на незрозумілій мові.

Інспектор наполягав, що штраф треба платити на місці (іншими словами, вимагав хабар), та й названа сума істотно перевищувала встановлену в таких випадках за законом – 1500 гривень проти максимальних 340.

Біда була ще й у тому, що іноземець ніяк не міг зрозуміти, що ж хоче від нього ДАІшник. На вимовлену російською фразу “давай тысячу пятьсот” і, схоже, єдину вивчену в ході спецкурсів до Євро-2012 англійською no problеm бельгієць лише радісно посміхався і кивав у відповідь.

Так тривало добрих півгодини, поки в переговори не вступила перекладачка, яка супроводжувала мандрівника. Вона і змогла дохідливо пояснити бельгійцю, що тут так прийнято – платиш більше і повз касу і лише тоді настає no problеm.

Від такого пояснення бельгієць спохмурнів і образився. Спробував було згадати щось про права людини та євроінтеграції, погрожував Інтерполом, посольством та іншими карами. Не допомогло. Інспектор був непохитний. В результаті гроші він все-таки отримав, а гість вирішив помститися.

Від’їхавши від посту, насамперед подзвонив в посольство, щоб порадитися. Дипломати порадили написати заяву в міліцію і прокуратуру. Що він і зробив.

Інспектора знайшли швидко, все на тому ж посту. “Незважаючи на те що працівник ДАІ не був затриманий при отриманні хабара, слідству прокуратури Першотравневого району вдалося зібрати достатньо доказів, які вказують на наявність ознак злочину, передбаченого ч.2 ст.368 КК (одержання хабара).

Слідство закінчено, справу з обвинувальним висновком направлено до суду”, – повідомила прес-секретар прокурора Донецької області Яна Соболевська.

Хабарникові тепер світить від 5 до 10 років в’язниці з конфіскацією майна.

Джерело Комсомольская правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.