Новини здоров’я. 4 серпня. Замість ліфта використовуйте сходинки, гуляйте після обіду, грайтеся зі своїми дітьми в парку – і серце подякує вам.

серце
Серце хоче бути активним

Вчені попереджають, що навіть мінімальна фізична активність виключно необхідна для підтримки здоров’я серцево-судинної системи.

«Будь-яка фізична активність краще, ніж її відсутність», – стверджують експерти. Нове дослідження, проведене в університеті Гарварда, США, показало, що 2,5 години помірної фізичної активності на тиждень знижують ризик розвитку хвороб серця на 14%.

Ті ж, хто займається більше – 300 хвилин або п’ять годин на тиждень – страждають від подібних проблем, включаючи інфаркт і стенокардію, на 20% рідше.

Попередні дослідження вже не раз підтверджували необхідність вести активний спосіб життя. Фізично активні люди рідше страждають від гіпертонії і підвищеного серцебиття. Також, вправи поліпшують чутливість до інсуліну, запобігаючи діабету, і підвищують рівень «хорошого» холестерину в крові.

На думку експертів, фізкультура знижує кількість маркерів запалення, які впливають на ризик розвитку інфаркту, а також захищає від аритмії і від утворення тромбів, що призводять до інфарктів та інсультів.

Між тим, фізична активність – не єдиний фактор, що допомагає боротися і запобігати розвитку хвороб серця, які є лідируючою причиною смерті в країнах Заходу.

Здорова дієта, нормальна вага, тиск і рівень холестерину при відсутності стресу також необхідні для підтримки здоров’я серцево-судинної системи, нагадують фахівці.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.