Новини авто. 16 серпня. Фото. На “Тижні швидкості”, що проходить на висохлому соляному озері Бонневіль (штат Юта, США), хетчбек Skoda Octavia RS був названий найшвидшою “Шкодою” за всю історію чеської марки.

Skoda Octavia RS встановила рекорд

Автомобіль під керуванням журналіста британського видання Evo Річарда Мідена розвинув максимальну швидкість 323,44 кілометра в годину.

Для заїздів була побудована спеціальна версія хетчбека Skoda Octavia RS. На автомобіль встановили інші кузовні панелі, виготовлені з більш легких матеріалів, нові колісні диски, занижену на 80 міліметрів спортивну підвіску, спеціально виготовлений для цієї “Октавії” передній підрамник, гальмівний парашут і систему пожежогасіння. Масу машини довелося максимально знизити, відмовившись від всієї обшивки салону.

Автомобіль оснащується форсованим до більш ніж 500 кінських сил дволітровим бензиновим двигуном від звичайного хетчбека Octavia RS. Замість стандартного турбонагнітача машина отримала турбіну Garrett, розвиваючу тиск більше 30 psi (трохи більше 2 бар), високопродуктивний гоночний інтеркулер і потужну систему охолодження, здатну стабільно працювати під повним навантаженням в умовах пустелі.

Мотор працює на паливі з октановим числом 120 з одночасним впорскуванням метанолу.

Метанол необхідний тому, що на максимальних обертах інжектори працюють на повну потужність і ми вже не можемо отримати через них більшу кількість палива. Якби це був старий мотор TFSI, то ми б просто поставили інжектори від Audi R8 і вирішили цю проблему. Але так як це новий двигун TSI, високопродуктивних інжекторів для нього поки не розроблено. Тому нам довелося викручуватися і знаходити інше рішення. В результаті ми використовували два звичайних додаткових інжектора, вприскувальних метанол у впускний тракт. Метанол змішується з водою в пропорції 50:50 для того, щоб охолодити суміш. Це допоможе додати потужності, метанол збільшить октанове число і допоможе згорянню, не “вбивши” одночасно мотор”, – заявив Ріккі Елдер, спеціаліст Skoda, відповідальний за технічну підготовку автомобіля.

Тепер, після встановлення першого рекорду, компанія Skoda має намір встановити нове досягнення в класі машин, оснащених дволітровими моторами і побудованих на базі серійних моделей. Для цього “Октавії” доведеться розігнатися швидше 345 кілометрів на годину.

За матеріалами motor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.