Новини світу. 4 серпня. Представники НАТО і влада Сербії досягли домовленості, згідно з якою барикади, встановлені в сербських анклавах невизнаної Республіки Косово, повинні бути зняті.

сербія-косово
Сербія погодилась віддати НАТО косовські КПП

У свою чергу косовське керівництво відмовилося приймати і виконувати умови угоди, повідомляє Reuters.

За підсумками переговорів Північноатлантичного альянсу з сербським урядом передбачалося, що спірний кордон буде знов відкритий для поставок продуктів харчування та гуманітарної допомоги з Сербії, у той час як миротворці НАТО продовжать здійснювати контроль над двома прикордонними КПП до середини вересня 2011р.

Нагадаємо, 27 липня спецназ косоварів зробив спробу зайняти КПП-1 (“Ярині”) і КПП-31 (“Брняк”) на півночі краю. В ході операції сталося зіткнення з сербами, в результаті якого загинув один косовський спецназівець.

Збройні серби вибили загони спецназу Пріштіни із зайнятих КПП і організували барикади, тим самим заблокувавши миротворцям НАТО шлях до їх північних баз.

Спочатку Косово і Сербія намагалися вирішити торговий питання шляхом переговорів у Брюсселі, однак вони обернулися невдачею, коли Сербія відмовилася йти на компроміс з питання митних пломб.

Сербія втратила контроль над Косово в 1998р., і відтоді на території сербського Автономного краю Косово і Метохія під протекторатом НАТО перебуває невизнана республіка.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.