Новини політики. 29 серпня. Відмовившись від співпраці між Україною та Митним союзом за схемою “3+1”, Росія поставила себе в програшне положення.

Росії не варто тиснути на Україну

Таку думку висловив перший заступник директора Інституту стратегічних досліджень Ярослав Жалило в ефірі Першого каналу Українського радіо.

“Ми бачимо, що є конкуренція за Україну з боку Європи та Російської Федерації. Висловлена російською стороною позиція є програшною в такій конкуренції. Важко сказати, чому було відкинуто запропоноване співробітництво за схемою” 3+1 “. Адже реалії такі, що на пострадянському просторі формується єдина структура Митний союз дуже потужних країн. Вони проводять уніфіковану зовнішню економічну політику і повинні будувати відносини з близькими і далекими сусідами. І є Україна, яка не входить до Митного союзу, але має тісні відносини з його членами. Власне, формула “3+1 “і полягає в тому, що ми як давні партнери формуємо відносини з цілим формуванням”, – сказав він.

За його словами, Росія може вдатися до політичного тиску на Україну, але розвиток такого сценарію малоймовірний.

“Враховуючи, що Митний союз є більшою мірою політичним проектом і іноді реалізується всупереч економічній вигоді, не можна виключати, що Росія може вдатися до політичного тиску на Україну, в тому числі завдавши шкоду економічним відносинам. Але наш економічний взаємозв’язок дуже сильний, і я не думаю, що так звана економічна війна буде тривалою чи успішною. Україна експортує до Росії ряд важливих для неї товарів, а у нас функціонує чимало російського капіталу – відносини повинні будуватися на основі прагматизму”, – вважає експерт.

Джерело Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.