Новини світу. 15 серпня. Обвітрившася шкіра, глибокі зморшки, – все це може свідчити про непросте життя людини.

У кого симетричне обличчя - у того менше стресів

Але тепер учені з Університету Едінбургу з’ясували, що риси обличчя здатні розповісти про дитинство кожного. В основу свого аналізу фахівці поклали симетрію особи.

Використовуючи оцінку 15 різних рис обличчя, вони визначили: люди з асиметричними обличчями частіше мали важке дитинство. Тобто, погане харчування, хвороби, вплив тютюнового диму та забруднення навколишнього середовища приводили до того, що обличчя людини виявлялося перекошене. А ось соціоекономічний статус людини в дорослому віці не чинив такого впливу.

Коментує професор Ян Діарі: “Симетричність обличчя є показником так званої стабільності розвитку. Ми хотіли зрозуміти, чи відображають риси обличчя стрес, який зазнала людина в дитинстві, чи це результат ефекту, що накопичується протягом життя”.

Для цього аналізу проаналізувалися риси обличчя 292 осіб у віці 83 років. Також до уваги приймалися відомості про їхнє життя. Вчені цікавилися, чим займалися їхні батьки, скільки людей проживало в будинку і навіть, яка вбиральня у них була. Особливому дослідженню піддавалися 15 характерних деталей особи (розташування очей, носа, рота і вух).

Виявилося, спостерігався міцний зв’язок між тим, в якій обстановці росла людина, і симетричністю обличчя у чоловіків. У жінок цей зв’язок не був настільки очевиднми. Вчені вважають: симетричні обличчя вважаються привабливішими, тому що підсвідомо навколишні розуміють, що така людина відчуває менше стресу, а, значить, вона менше схильна до хвороб і передчасної смерті.

Джерело meddaily

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.