Новини України. 12 серпня. Днями з’явилося дослідження німецького інституту з питань праці та кваліфікації, в яких європейських країнах люди отримують задоволення від роботи.

жінка-робота-офіс
Найкраща робота - оплачувана

На жаль, Україна посіла третє місце в топ-5 країн, де більшість ненавидить свою роботу. Головні причини – вона з’їдає практично весь час, при цьому за неї ще й мало платять.

«Але не всі ж в Україні страждають на своїх робочих місцях», – було вирішено  розібратися, кому у нас працюється добре. Причому не за суб’єктивними відчуттями «мені просто подобається працювати учителем / продавцем / банкіром», а з об’єктивних причин.

У пошуках об’єктивності потрібно звернутися до Академії праці і соціальних відносин, де регулярно досліджують ступінь задоволеності українців роботою і те, від чого вона залежить.

«Українці не дуже люблять працювати, тому комфортність умов роботи вони ставлять на чолі кута, – заявив Володимир Петренко, старший викладач Академії. – Також на першому місці в оцінці, подобається робота чи ні, критерії «високий дохід» і «отримання досвіду». На другому – гнучкий графік. Нехай навіть робота забирає багато часу, але люди хочуть працювати, коли є час, бажання, настрій, врешті-решт».

Сам же Володимир вважає, що найкраще працювати в державних монополіях: водоканалах, енергетичних компаніях і т.п. Мовляв, робота тут не курна, але грошова. Решта опитаних експертів ринку праці абсолютною більшістю віддали пальму першості «айтішникам».

«Вони самі вибирають, у кого працювати, – аргументує Герман Овчаренко, експерт рекрутингового порталу Superjob.ru. – Роботодавці за ними в буквальному сенсі ганяються».

«І пропонують не тільки високі зарплати, але і дуже хороший соцпакет, – продовжує Тетяна Міцкевич, консультант з підбору персоналу кадрової компанії Adecco Group. – Медстраховку, безкоштовні заняття в тренажерному залі, корпоративні вечірки».

«Плюс багато з них можуть працювати вдома у вільному графіку», – додає Світлана Ященко, керівник відділу підбору та навчання персоналу Apple City. Так що «айтішникам» працюється в Україні дійсно добре, тому багато українців придивляються до цієї професійної ніші.

«Наші дослідження серед менеджерів показали, що кожен п’ятий мріяв би змінити свою спеціальність на IT – майже 20%. І якби поступали до вузу, то пішли б навчатися інформаційним технологіям», – стверджує Юрій Палійчук, фахівець зі зв’язків з громадськістю Міжнародного кадрового порталу hh.ua.

Про комфортні умови праці, вільний графік і високий дохід говорили і всі опитані нами українці – і ті, хто вже задоволений тим, що має, і ті, хто перебуває в пошуках кращої роботи. Але, крім цих критеріїв, для них виявилися дуже цінними можливість подорожувати в рамках роботи, спілкуватися з новими людьми і творчо реалізовуватися. Якщо все це є, вони готові терпіти і періодичні стресові ситуації, що виникають на роботі, і необхідність бути на зв’язку зі своїми клієнтами буквально цілодобово, і називають свою роботу кращою.

На підставі цих опитувань звичайних українців та експертів ринку праці ми і склали об’єктивні критерії для нашого рейтингу кращих робіт в Україні. Цікаво, що лідери ринку – «айтішники» – виявилися в ньому лише на п’ятнадцятому місці. Тут зіграла свою роль зворотна сторона можливості віддалено працювати вдома, а тому «айтішники» досить рідко їздять в закордонні відрядження і спілкуються з цікавими людьми. На відміну від лідерів рейтингу – головних редакторів жіночих «глянців» і телеведучих.

Напевно багато хто, хто дивився шоу “Холостяк”, ловили себе на думці про те, яка класна робота у ведучого проекту: колесить з учасниками по всьому світу, а в кадрі з’являється всього на 10 хвилин.

«Так, роботи в кадрі було дійсно небагато, – погоджується ведучий «Холостяка» Іван Городецький. – І тексти мені писали сценаристи. Але я весь час знаходився поряд з героями, «насичувався». Адже моя основна задача була передати атмосферу, щоб глядач відчув, що там відбувалося».

А особливий драйв Іван відчував, коли розумів, що його слова западали людям в душу.

«Настільки приємно, коли хтось підходить і каже, що мої слова змусили про щось задуматися, що хтось навіть змінив свою долю».

Звичайно, доводилося і складно.

«Ведучий повинен постійно бути на позитиві. Але я звичайна людина, і в мене часто буває поганий настрій, який я невправі показувати. Адже людям все одно, що перед зустріччю з ними я переодягався в туалеті або у багажнику автомобіля», – розповідає Іван Городецький.

Про зарплату Іван скромно мовчить. Але, як розповіло джерело на телебаченні, топові провідні в середньому отримують 25 000 грн., простіші – 10 000-15 000 грн.

Старовинні сходи, ліпнина на стінах, 4-метрові стелі – це антураж санаторію «Утес» дістався від княгині Гагаріної. Саме в її палаці початку XX століття, розташованого в одному з найкрасивіших парків ПБК, і знаходиться кабінет гендиректора санаторію Степана Запорожану.

«У мене найкраща робота, і я працюю в найкращому місці на землі», – посміхається Степан Павлович. Щоранку о 5 годині він на море. Потім з 6 до 7 грає в маленький теніс з інструктором санаторію, а потім вже – до себе на роботу, до палацу. Влітку приходить сюди і по суботах. А у відпустку – тільки взимку.

До речі, з ним працює і вся його сім’я: дружина – в косметичному салоні, дочка – стоматологом, син – помічником і юристом, зять – заступником. Навіть онука долучили до сімейної справи: він прибирає на невеликій ділянці парку за 5 грн. в день. Питання про заробітки гендиректора санаторію залишився риторичним, тому ми звернулися до даних Міжнародного порталу hh.uа. Згідно з ними, в середньому гендиректора в Україні заробляють 40 000 грн.

Ольга Будник, директор агентства подорожей, дуже любить подорожувати. І, працюючи в туризмі, відчуває себе як риба у воді.

«Зізнаюся, коли відкрила туристичну компанію, стала їздити набагато більше, при цьому витрачатися на поїздки набагато менше. Не обходиться і без стресових ситуацій.

«Трапляється різне: туристи проспали або взагалі забули, що відлітають сьогодні; в готель приїхали в 10 ранку, а заселення в 15.00… Всі ці проблеми викликають фонтан емоцій на нашу адресу. І турист, що опинився в складній ситуації за межами Батьківщини, часто без знання мови, розраховує на цілодобову підтримку свого туроператора », – розповідає Ольга.

Заробітки, за словами Ольги, залежать від сезону. Зрозуміло, що перед Новим роком, травневими і влітку вони набагато більше, ніж в інший час. Конкретну суму вона відмовилася називати, але, як розповіли нам знайомі з турбізнесу, директор маленького турагентства на місяць може заробляти близько $ 1 тис. В середньому ж дохід може становити близько $ 5 тис.

Здобувши освіту менеджера організацій, Наталя Андрощук встигла попрацювати в рекламному агентстві. Незабаром пішла в декрет, але насолодитися материнством не дали друзі та знайомі. Всі просили влаштувати їм свято. Тоді й з’явилася ідея організувати фірму і заробляти святковими послугами. Тепер Наталя директор івент-агентства «Ваше свято».

«Моя робота – це хобі, за яке мені добре платять, – усміхається Наталя. – Адже організацією свят я займаюся з дитинства». Зараз, незважаючи на штат аніматорів, Наталя завжди виїжджає сама на заходи та отримує там масу задоволення.

Але, за її словами, життя аніматора – не суцільне свято.

«Сфера послуг завжди пов’язана зі стресами. Наприклад, майбутні молодята часто кричать, плачуть. Можуть і о першій годині ночі дзвонити, згадавши якусь деталь. Та й за часом робота займає 24 години на добу: заходи затягуються допізна, а з ранку  потрібно готуватися до наступних, – розповідає Наталія Андрощук. Який має заробіток Наталя не стала уточнювати. Але на сайті job.ukr.net ми знайшли кілька вакансій для директорів івент-агентств, де їм пропонується 8000-10 000 грн.

Веб-дизайнер із Хмельницького Станіслав Шангін працює вдома. Коли хоче і скільки хоче.

«Колись працював мало не цілодобово, а потім зрозумів для себе, що всіх грошей не заробиш, і зараз намагаюся все встигнути з 9 до 18», – розповідає хлопець.

Від своєї роботи Станіслав отримує справжнє задоволення.

«Якщо зроблю гарний дизайн – ту саму картинку, яку ви бачите, відкриваючи інтернет-сторінку, отримую величезний кайф! – Посміхається Стас. – Тоді я включаю голосно музику, стрибаю на диван і починаю танцювати від радості!».

До слова, заробляють веб-дизайнери непогано. Так, за даними Міжнародного кадрового порталу superjob.ua, найчастіше роботодавці їм пропонують 8000 грн. І це «гола» зарплата. «На халтурі можна підняти стільки ж. А якщо напружитися, то в місяць можна заробити і $ 5 тис.», – поділився з нами веб-дизайнер Сергій.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.