Новини України. 16 серпня. Невідомий позивач зажадав від прокурорів відшкодування моральної шкоди, а генпрокурора Віктора Пшонку він попросив звільнити своїх кривдників без права виплати пенсії.

Українські гривні
Невідомий позивач вимагає від прокурорів шаленої суми грошей

В Окружний адміністративний суд Криму подано близько 8 однакових позовів. У них невідомий вимагає, щоб прокурор Криму Степан Молицький і прокурор Ялти Сергій Самойлик відшкодували моральну шкоду в розмірі 3 трильйонів 99 млрд 32 мільйонів гривень.

Одночасно в позові міститься вимога до генпрокурора Віктора Пшонки звільнити прокурорів Криму і Ялти без права виплати пенсії, пише Дело.

У справі йдеться, що позивач образився на прокурорів через відмову реагувати на його заяву. Щоправда, як стало відомо, судді прийняли рішення, яким відмовляють у провадженні справи.

Так, суддя Ольшанська свою відмову розглядати справу по суті пояснила тим, що це не в компетенції адміністративного суду. Аналогічні рішення прийняли й інші судді з Окружного адміністративного суду Криму – Радчук і Циганова.

Разом з тим суд роз’яснив позивачеві, що відмову прокуратури в порушенні кримінальної справи можна оскаржити в суді або у вищого керівництва.

Як відомо, на початку липня Верховна рада внесла зміни до законодавства, яким передбачила фіксований судовий збір у справах щодо відшкодування моральної шкоди за позовами про захист честі, гідності та ділової репутації.

Іншими словами, сума збору для названої категорії справ не буде відрізнятися від справ майнового характеру і становитиме 1% ціни позову (але не менше як 0,2 розміру мінімальної заробітної плати і не більше як три розміри мінімальної заробітної плати).

До цього діяла прогресивна шкала ставки державного мита – чим вища сума заявленого морального відшкодування, тим більший відсоток від ціни позову необхідно заплатити за його подання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.