Новини України. 8 серпня. Прокуратура Київської області порушила кримінальну справу на льотчиків ЗАТ «Авіакомпанія «АероСвіт» за фактом організації групових дій, які призвели до грубого порушення роботи транспорту.

Аеросвіт
Проти пілотів порушили справу

Про це, як пише Тиждень, повідомили у прес-службі відомства.

Згідно з повідомленням, прокурорською перевіркою встановлено, що командири повітряних суден авіакомпанії перед відправленням із виконання 12 рейсів до інших аеропортів України та країн зарубіжжя відмовились від виконання вказаних польотів по причині невпевненості благополучного їх завершення.

«Однак, такі посилання були ними надуманими, оскільки в той же час до керівництва авіакомпанії пред’являли певні вимоги, в тому числі матеріального характеру. Більше того, Законом України «Про транспорт» заборонено припинення роботи (страйк) на підприємствах транспорту під час перевезення пасажирів», – говориться у повідомленні прокуратури.

В результаті, порушено кримінальну справу «за фактом організації групових дій, вчинених льотним складом ЗАТ «Авіакомпанія «АероСвіт», що призвели до грубого порушення роботи транспорту, за ознаками злочину, передбаченого ст. 293 КК України».

Досудове слідство у справі триває.

Нагадаємо, 1 серпня в аеропортах “Бориспіль” і “Сімферополь” почалися затримки рейсів “АероСвіту”. Пасажирам, які очікували відльоту, було оголошено, що пілоти відмовляються виходити в рейс.

За словами помічника гендиректора АероСвіту із зв’язків з громадськістю Сергія Куцого, пілоти літаків Boeing-737 вийшли на роботу, але відмовилися вилітати, мотивуючи це морально-психологічним станом, що не дозволяє виконувати польоти.

Акція протесту була організована профспілкою “Ліга лінійних пілотів“. Профспілка виступила з вимогою індексації виплат, здійснених адміністрацією авіакомпанії в період соціально-економічної кризи 2008-2009 років, а також включення в договір нового положення про оплату праці пілотів Boeing-737, яке передбачає підвищення рівня оплати приблизно на 18%.

Керівництво авіакомпанії «АероСвіт» після кількох годин переговорів з профспілкою було змушене погодитися на підвищення заробітних плат пілотів на 18%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.