Новини світу. 5 серпня. Італійська прокуратура провела обшуки в офісах місцевих міжнародних агентств Moody’s і Standard & Poor’s, розслідуючи обґрунтованість зниження суверенних рейтингів Італії.

Прокуратура Італії обшукує офіси рейтингових компаній

Італійська влада почала справу щодо рейтингових фірм ще три місяці тому, підозрюючи, що їхні оцінки створили “турбулентність на міжнародних ринках”, що призвело до поглиблення боргової кризи в Італії, пише Corriere della Sera.

У результаті обшуків влади забрали деякі документи з штаб-квартир Moody’s і Standard&Poor’s в Мілані.

Як заявив глава прокуратури міста Трані, який очолював операцію, мета розслідування – “упевнитися в тому, що агентства діють за законом, виконуючи свою роботу”. В даний час влада допитує двох аналітиків з S&P і одного з Moody’s, а також директорів місцевих департаментів обох організацій.

У Moody’s і S&P заявляють, що “не бачать жодних приводів для проведення розслідування”.

“Ми будемо захищати наші рішення і нашу репутацію, а також рішення і репутацію наших аналітиків”, – повідомили газеті в S&P.

Європейська комісія останнім часом часто критикує найбільші рейтингові агентства світу (Moody’s, Standard&Poor’s і Fitch Ratings) за зниження рейтингів країн Європи, що робить сильний вплив на економіку держав, у тому числі на ціни і процентні ставки центробанків. В середині липня канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала країни Європи створити своє європейське рейтингове агентство, яке буде давати “адекватні” оцінки економічної ситуації в різних державах.

Раніше глави низки країн ЄС вже заявляли, що Moody’s, Standard&Poor’s і Fitch Ratings – це “олігополія”, прогнози якої посилюють кризу єврозони. Крім цього, особливе несхвалення Європи викликає той факт, що три найбільші агентства розташовані в США.

На тлі зростаючого невдоволення роботою агентств кілька десятків тисяч жителів Португалії, що відчуває фінансові проблеми, створили групу в соціальній мережі Facebook, учасники якої закликають “покласти край свавіллю міжнародних рейтингових агентств, які руйнують цілі нації”.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.