Новини світу. 5 серпня. Парламент Таїланду обрав на посаду прем’єр-міністра Їнглак Чинават, сестру колишнього глави уряду Таксина Чинавата.

Їнглак Чинават - прем'єр-міністр Таїланду

44-річна Їнглак Чинават стала першою в історії Таїланду жінкою прем’єр-міністром.

Для обрання Їнглак Чинават було необхідно отримати 251 голос в парламенті, що складається з 500 депутатів. Партія “Пхиа Тхаі”, яку очолює Чинават, навіть без урахування партнерів по коаліції займає в парламенті 265 місць.

Опозиційна партія “Пхиа Тхаі” з великою перевагою перемогла на парламентських виборах, що пройшли на початку липня 2011 року. Представник Демократичної партії Апхісіт Ветчачива, який був прем’єром з 2008 року, після оголошення результатів виборів подав у відставку. У парламенті нового скликання Демократична партія отримала лише 159 місць.

Їнглак Чинават – сестра Таксина Чинавата, який був прем’єр-міністром Таїланду з 2001 по 2006 роки. У вересні 2009 року, коли Таксин Чинават знаходився за межами Таїланду, в країні відбувся військовий переворот, в результаті якого він був усунений з посади глави уряду. Після усунення від влади Таксин Чинават був заочно засуджений в Таїланді до двох років в’язниці за звинуваченням у корупції. З 2009 року Чинават оголошений владою Таїланду в міжнародний розшук.

Після перемоги на виборах партії сестри Чинавата з’явилися припущення, що екс-прем’єр найближчим часом повернеться до Таїланду і знову займе посаду глави уряду. Однак Таксін Чінават заявив, що повернення на батьківщину та відновлення політичної кар’єри в його плани не входять.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.