Новини світу. 30 серпня. Лідери лівійських повстанців дали лояльним полковнику Каддафі силам час до суботи, аби скласти зброю.

лівія-прапор повстанців
Повстанці поставили ультиматум військам Каддафі

Голова Національної перехідної ради повстанців Мустафа Абдул Жаліл каже, що цей ультиматум висунуто лояльним Каддафі військовим у його рідному місті Сирті та в інших містах.

Якщо до суботи, сказав він не буде “мирних знаків” того, що лояльні Каддафі сили мають намір здатися “ми вирішимо це питання у військовий спосіб”.

“Ми не бажаємо так чинити, але не можемо більше чекати,” – заявив він. Це повідомлення прийшло після того, як стало відомо, що дружина і троє його дорослих дітей Каддафі втекли до сусіднього Алжиру.

Алжир захищає своє рішення надати притулок сімї Каддафі, тоді як повстанці назвати цей крок “атом агресії”. Посол Алжиру в ООН Мурад Бенмехіді сказав Бі-Бі-Сі, що у пустелі діє “священне правило гостинності”.

Алжир, за його словами, швидко поінформував і генерального секретаря ООН, і лівійських повстанців про прибуття членів сім’ї Каддафі, і зауважив, що Міжнародний кримінальний суд не видавав ордеру на арешт жодного з прибулих до Алжиру.

Водночас речник повстанців назвав такий крок “актом агресії проти лівійців” і заявив, що вони будуть використовувати усі законні засоби, аби змусити сім’ю Каддафі повернутися.

“Ми попереджаємо, що ніхто не має давати притулок Каддафі і його синам. Ми переслідуємо їх… аби знайти і заарештувати,” – сказав речник повстанців Махмуд Шамман в інтерв’ю агенції Reuters:

“Ми чули, що Алжир буде їх переховувати, поки вони не виїдуть до іншої країни. Вони хочуть поїхати до іншої країни, можливо у Східній Європі,” – додав він.

Міністерство закордонних справ Алжиру раніше оголосило, що дружина Муаммара Каддафі, його двоє синів та донька приїхали до тієї країни у понеділок. Відомо, що вони перетнули лівійсько-алжирський кордон у понеділок зранку. Про це повідомила офіційна інформаційна агенція Алжиру.

Алжир та Лівія мають довгий спільний кордон, а уряд Алжиру досі не визнав Національну перехідну раду повстанців.

Повстанці вже контролюють більшу частину Тріполі, однак бої все ще тривають у кількох частинах Лівії – переважно довкола рідного міста полковника Каддафі, Сирта. Жодної інформації про те, де перебуває сам полковник, немає. У суботу повідомляли, що члени родини Каддафі залишили Лівію в колоні броньованих автомобілів.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.