Новини культури. 28 серпня. Померла народна артистка СРСР Ія Саввіна.

Ія Саввина

Ія Сергіївна померла 27 серпня на 76-му році життя.

“Московський Художній театр глибоко сумує і висловлює свої найщиріші співчуття родині Ії Саввін, її рідним і друзям, а також усім шанувальникам видатного таланту  цієї воістину народної артистки”, – йдеться в повідомленні на сайті МХТ імені Чехова.

Де і коли відбудеться прощання з артисткою, буде повідомлено додатково.

Першою відомою роллю Ії Саввін в 1957 році стала Ліда Матісова у виставі “Така любов” Студентського театру МГУ. Саввина тоді вчилася на факультеті журналістики МДУ, який закінчила в 1958 році.

У 1960-му році Саввіна зіграла головну роль в екранізації “Дама з собачкою”, режисер Йосип Хейфіц. У тому ж році актриса вступила в трупу театру імені Мосради. Серед десятків успішно зіграних нею ролей: Нора (“Нора”), Соня (“Петербурзькі сновидіння”), Фері (“Дивна місіс Севідж»), Саша Душечкина (“Турбаза”), Маша (“Ленінградський проспект”).

На сцені Художнього театру Саввіна дебютувала в 1977 році в ролі Марії Львівни в “Дачниках”. У списку її ролей в МХТ: Вязнікова (“Зворотній зв’язок”), Мати (“Ельдорадо”), Галина (“Качине полювання”), Поліна Андрєєва (“Чайка”), Коллонтай (“Так переможемо!”), Міленіна (“Засідання парткому”), Войницька (“Дядя Ваня”), Калерія Федорівна (“Серебряная свадьба”), Ліззі (“Московський хор”), Шарлотта (“Вишневий сад”), Зінаїда Саввишна (“Іванов”), Хлестова (“Горе з розуму”), баба Даша (“Плач в жменю”), Кабанова (“Гроза”), Анфіса (“Три сестри”). Саввина до останнього часу виходила на сцену МХТ в спектаклях “Різдвяні мрії”, “Новий американець” і “Кішки-мишки”.

Саввина зіграла кілька десятків ролей в кіно. У числі фільмів з її участю: “Дама з собачкою”, “Лагідна”, “Історія Асі Клячин, яка любила та не вийшла заміж”, “Служили два товариші”, “Відкрита книга”, “Гараж”.

Ії Саввін в 1990 році було присвоєно звання народної артистки СРСР. У 1983 році вона стала лауреатом Державної премії СРСР. Саввина нагороджена орденом Дружби і орденом “За заслуги перед Вітчизною” IV ступеня.

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.