Новини світу. 18 серпня. Польські роботодавці в першій половині поточного року в рамках системи спрощеного працевлаштування зареєстрували для громадян Україні 154 тис. заявок на роботу в Польщі, що на 35% більше показників перших шести місяців минулого року.

безробіття
Поляки забезпечують роботою українців

Згідно з даними Міністерства праці та соціальної політики Польщі, найбільше для українців зареєстровано заявок на роботу в сільському господарстві (понад 60% всіх заявок) і в будівництві (менше 20%).

Близько 80% заявок оформлені на роботу терміном від трьох до шести місяців, і більше половини заявок зареєстрували роботодавці зі столичного Мазовецького воєводства.

Найбільше заявок зареєстровано для українців від 26 до 40 років (45%) та від 40 до 65 років (понад 30%). Ще близько 20% заявок зареєстровано для громадян України не старше 26 років. 45% заявок зареєстровано для жінок.

Всього для іноземців, які можуть працювати в Польщі за спрощеною системою, роботодавці за півроку зареєстрували 164 тис. заявок, у тому числі 6,5 тис. для громадян Молдови, близько 2 тис. для білорусів, 1 тис. для грузин і близько 500 – для росіян.

Як повідомлялося, Мінпраці Польщі з кінця липня посилило відповідальність роботодавців за працевлаштування іноземців в рамках діючої з липня 2007 року спрощеної системи, дозволяючої роботу в країні до шести місяців протягом року.

З початку дії цієї системи польські роботодавці зареєстрували для українців майже 0,5 млн. заявок на роботу, у тому числі близько 170 тис. у минулому році.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.