Новини світу. 16 серпня. Керівництво Генеральної прокуратури Польщі звільнило чиновників, які зливали інформацію президенту Білорусі Олександру Лукашенку про опозиціонера.

Польща покарала прокурорів за злиття інфи Лукашенкові

Генпрокурор Польщі назвав керівника Департаменту міжнародного співробітництва Генпрокуратури Кшиштофа Каршніцкого та його заступника Ганну Вісьневску винними в “здачі” рахунків білоруського правозахисника, опозиціонера Алеся Беляцького.

Про звільнення цих чиновників генпрокурор Анджей Серемет повідомив сьогодні на прес-конференції, присвяченій “справі Беляцького”. За словами Серемета, його підлеглі мали посібник з попередженнями щодо юридичних запитів з Білорусі. На жаль, каже генпрокурор, ці попередження було проігноровано.

Разом з тим генпрокурор не відповів на питання, чи звіряє Генпрокуратура запити з інформацією про білоруських опозиціонерів і політбіженців.

Генпрокурор Польщі також сказав, що йому “по-людськи дуже прикро за те, що сталося”. За його словами, цього року з Мінська прийшли два запити по банківських рахунках, причому другий теж був “по обличчю, пов’язаному з опозиційною діяльністю”, але в його випадку прокуратура Польщі запит не задовольнила.

В кінці минулого тижня, коли виявилося, що Генпрокуратура передала офіційному Мінську інформацію у “справі Беляцького”, практично всі політики Польщі сильно розкритикували цей крок.

Прем’єр-міністр Дональд Туск назвав подію “дурістю, а не некомпетентністю”, а лідер найбільшої опозиційної партії “Право і справедливість” Ярослав Качинський закликав до ґрунтовної реформи генпрокуратури, запропонувавши повернути контроль над прокуратурою міністру юстиції. За словами Качиньського, це дозволило б, серед іншого, уникнути подібних випадків.

В результаті недавньої реформи міністр юстиції перестав бути одночасно і генеральним прокурором – прокуратура стала незалежною від уряду.

Між тим представник уряду, міністр Павло Грась відзначив раніше, що МЗС Польщі в січні цього року попереджав прокуратуру про те, що подібні ситуації можуть мати місце і закликав грунтовно перевіряти запити офіційного Мінська і проводити консультації з ним з зовнішньополітичним відомством. Це сказав своїм підлеглим і генпрокурор Анджей Серемет.

“Я розчарований позицією деяких співробітників прокуратури, які не виконали мої доручення”, – зазначив він, передає “Хартия’97”.

За словами генпрокурора, зараз по всіх запитах білоруської сторони будуть проводитися консультації з МЗС Польщі.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.