Новини світу. 18 серпня. Генпрокурор Польщі Анджей Серемет повідомив, що внаслідок “справи Беляцького” частково призупинено польсько-білоруську угоду про співробітництво прокуратур.

Польща
Польща

Мова йде про призупинення співпраці “на нижньому рівні”, уточнив він.

Про це стало відомо під час спільного закритого засідання комітету сейму Польщі з міжнародних справ і зв’язків з поляками зарубіжжя, яке пройшло пізно ввечері 17 серпня і було присвячене скандалу з видачею білоруським властям інформації про банківський рахунок правозахисника Алеся Бєляцького.

Як повідомляє польська Gazeta Wyborcza, частина депутатів добивалися зупинення дії всієї угоди про співробітництво прокуратур, але Серемет виступив проти. За його словами, цей документ допомагає розслідувати звичайні кримінальні злочини, регулювати ситуацію з шлюбами між громадянами різних країн і бізнесом.

Учасники засідання домагалися від генпрокурора однозначної відповіді: чи задовольнило його відомство запит білоруської сторони тільки щодо Беляцького? Серемет запевнив їх, що внутрішнє розслідування у прокуратурі не встановило інших подібних випадків.

Нагадаємо, передана до Мінська інформація про зарубіжні банківські рахунки віце-президента Міжнародної федерації прав людини, керівник закритого білоруськими властями правозахисного центру “Весна” Алеся Беляцького стала підставою для його арешту. Правозахисник підозрюється в ухиленні від сплати податків, зборів в особливо великому розмірі і з 4 серпня перебуває під арештом. Йому загрожує тюремне ув’язнення до семи років.

Інформацію про рахунки Беляцького білоруській владі передав Мін’юст Литви і польська Генпрокуратура. І у Вільнюсі, і у Варшаві заявили, що влада Білорусі зловживає системою міжнародних процедур і договорів для репресій щодо власних громадян.

16 серпня генпрокурор Польщі повідомив, що у зв’язку зі скандалом щодо справи Алеся Беляцького подав у відставку глава департаменту міжнародного співробітництва Генпрокуратури Польщі Кшиштоф Каршніцкі, а його заступник Анна Вісьневска звільнена з посади.

За матеріалами Ежедневник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.