Новини світу. 19 серпня. Не менше 38 людей загинули під час зіткнення племен в недавно отримав незалежність Південному Судані.

Племена воюють між собою в Південному Судані

“Зіткнення почалися вранці в четвер в повіті Б’єр (Bier) і тривали весь день”, – заявив губернатор штату Куол Джуука, додавши, що кількість жертв, найімовірніше, зростатиме, оскільки десятки людей отримали важкі травми.

За словами Джууки, представники племені мурле у четвер напали відразу на п’ять сіл, в яких проживали представники одного з найбільших племінних союзів Східної Африки нуер.

Воїни мурле викрадали з сіл жінок з дітей, гнали худобу і підпалили кілька будинків.

Джуука зазначив, що сутички між племенами в його штаті є практично “традиційними” і відбуваються, в основному, через худобу та жінок.

Південний Судан, який 9 липня був проголошений суверенною державою, 14 липня, згідно з рішенням Генеральної асамблеї ООН, став 193-м членом ООН. З моменту проголошення незалежності Південний Судан визнали понад 100 держав.

Проголошення незалежності відбулося після завершення піврічного перехідного періоду, який розпочався після підбиття підсумків референдуму про відокремлення Півдня Судану від його північної частини. Більше 98% жителів півдня під час плебісциту висловилися за створення самостійної держави на території Південного Судану, який кілька десятків років воював з урядом Півночі за незалежність.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.