Новини політики. 21 серпня. Перший посол США в Україні Роман Попадюк запевняє, що Сполучені Штати не мають наміру жертвувати Україною заради відносин з Москвою.

США не пожертвують Україною заради Москви

«США підтримують нормальні відносини і з Росією, але ми не збираємося жертвувати Україною задля розвитку зв’язків з Москвою», – сказав він в інтерв’ю Deutsche Welle.

При цьому він зазначив, що незважаючи на обмеженість ресурсів впливу, США дуже зацікавлені в збереженні української державності.

«Ми вважаємо, що ця країна є центром стабільності в регіоні і може стати прикладом для своїх сусідів», – зазначив колишній посол.

Відповідаючи на запитання, чим відрізняється політика адміністрації Барака Обами щодо України від лінії екс-президента Буша, Пападюк сказав: «Єдина відмінність стосується питання вступу в НАТО. Адміністрація Буша докладала значних зусиль для того, щоб Україна і Грузія стали членами альянсу. Адміністрація Обами поводиться набагато стриманіше».

Однак, на його переконання, питання вступу до НАТО багато в чому пов’язане з позицією самої України.

«Коли до влади прийшов президент Янукович, він заявив, що членство в НАТО більше не є метою Києва. Не виключено, це був мудрий крок з його боку, тому що питання вступу в альянс був серйозним подразником в українсько-російських відносинах», – вважає Попадюк.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.