Новини здоров’я. 27 серпня. І розлучення, і одруження можуть спричинити збільшення ваги, – до такого висновку дійшли науковці.

Всі зміни сімейного стану впливають на вагу

За даними дослідження, проведеного фахівцями Університету Огайо у США, у перші 2 роки після одруження чи розлучення існує підвищений ризик набрати нові кілограми.

Найбільше, за словами вчених, ризикують потовстішати щойно одружені жінки.

Вчені дослідили індекс маси тіла більш як 10 тисяч людей за період з 1986 до 2008 років з урахуванням їхнього сімейного стану. Вони порівнювали дані тих, хто щойно одружився чи розлучився, з тими, хто був одружений раніше або не мав пари.

Навіть після того, як результати дослідження скорегували, враховуючи дані кожної людини про її здоров’я, освіту, роботу, матеріальний стан та вагітність, вчені все одно дійшли висновку, що підвищений ризик набрати вагу пов’язаний з одруженням чи розлученням.

Щойно одружені жінки на 33% більше, ніж неодружені, ризикують набрати вагу. У щойно розлучених цей відсоток менший і становить – 22%.

Тоді як чоловіки одразу після одруження на 28% більше ризикують потовстішати, ніж неодружені. Після розлучення ризик набрати вагу у чоловіків зростає на 21%.

“Всі зміни сімейного стану впливають на вагу, незалежно від того, про які саме зміни стану йдеться”, – йдеться в дослідженні.

При цьому науковці вказують, що в деяких випадках такі зміни у вазі можуть навіть створити загрозу для здоров’я.

Хелен Райлі з “British Nutrition Foundation” каже, що такі дані вчених можна легко пояснити: “Йдеться про суттєві зміни в житті людини. Це може цілковито змінити життєву ситуацію, а також ту їжу, яку вони зазвичай споживають”.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.