Новини світу. 19 серпня. Приємні новини з Росії: кількість випитого алкоголю в Росії скоротилася з 18 до 15 літрів на душу населення. Сьогодні росіяни випивають 30 пляшок горілки в рік, незалежно від віку.

горілка
Горілка залишається популярною серед росіян

Цю статистику оприлюднив головний нарколог Міністерства охорони здоров’я Росії Євген Брюн.

За його словами, споживання алкоголю росіянами зменшилося у великих містах. А от у сільській місцевості воно залишилося на колишньому рівні.

В 2010 році росіяни випили близько 4,5 мільярдів пляшок горілки, або більше 30 пляшок цього міцного напою на кожного жителя країни, незалежно від віку.

Водночас у сусідів, жителів Білорусі, судячи з даних Національного статистичного комітету, почали споживати більше алкоголю.

За сім місяців цього року продажі горілки в країні виросли на 11,6%. Білоруси більше люблять горілку ніж вино.

У порівнянні з аналогічним періодом 2010 року значно зросла реалізація коньяку, коньячних напоїв і бренді (на 43,2%), лікеро-горілчаних виробів (37,8%) та ігристих вин (24,4%), пише Хартия’97.

Реалізація плодових вин виросла на цьому тлі зовсім незначно – на 4,4%, а продажі слабоалкогольних напоїв і зовсім впали на 30%.

Відзначимо, що українці випивають 15,6 літрів алкоголю на душу населення (дані ВООЗ, 2005 рік). З даними ВООЗ, 2,5 млн людей у світі щороку помирає від хвороб, пов’язаних із вживанням алкоголю. З алкоголем пов’язують 4% смертей у світі. Зокрема, 320 тисяч молодих людей віком від 15 до 29 років.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.