Новини світу. 1 серпня. Барак Обама оголосив про досягнення компромісу з республіканцями в конгресі за параметрами закону про підняття межі держборгу, що запобіжить дефолт, який американський уряд міг оголосити за своїми фінансовими зобов’язаннями вже 2 серпня.

Барак Обама
Америка вже не під загрозою дефолту

«Обидві партії – республіканці і демократи – досягли угоди, яка знижує дефіцит і позбавляє нас від загрози дефолту, – сказав Обама. – Підняття межі держборгу завершить цю кризу і розвіє хмари над економікою США».

«Однак робота ще не закінчена. Я хочу закликати конгресменів і сенаторів обох партій підтримати цей компромі », – зазначив президент США.

За словами Обами, досягнута угода скоротить витрати на $ 1 трлн і заснує двопартійний комітет, який вивчить додаткові можливості зі скорочення держборгу.

Виступ президента США тривав не більше п’яти хвилин, він відмовився відповідати на питання журналістів.

Незважаючи на досягнення компромісу між Обамою і лідерами конгресу, відповідний закон необхідно ще затвердити в обох палатах законодавчого органу США, що є трудомістким процесом, який вимагає часу. Яким чином, він буде здійснено за 27 годин до моменту очікуваного дефолту, на даний момент не ясно.

Раніше міністр фінансів США Тім Гайтнер говорив, що вже 2 серпня США оголосять дефолт через те, що республіканці не хочуть збільшувати стелю держборгу. В результаті виникла в економіці ситуація, яка, за його словами, може призвести до повторення депресії 1930-х років і найбільшої кризи в масштабах усього світу.

Джерело Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.