Новини світу. 22 серпня. Чиновники в області комп’ютерної безпеки з північної німецької землі Шлезвіг-Гольштейн заборонили інтегрувати на місцеві сайти кнопку “Like” (“Мені подобається”) з Facebook.

Like Facebook
Німцям заборонили "лайкати"

За словами німецьких чиновників, “лайкання” порушує загальноєвропейські закони про особисту безпеку.

Представник німецького центру захисту комп’ютерних даних Тіло Вайхерт вважає, що “лайкання” може дуже багато сказати адміністрації Facebook про людину, який натиснула на цю кнопку.

За словами експерта в області безпеки, інформація про кожне клікання на кнопку “Мені подобається” надходить безпосередньо до керівництва американської компанії.

Проаналізувавши, хто і скільки разів “лайкнув” ту чи іншу інформацію в Інтернеті, програмісти Facebook отримують повне досьє про смаки конкретних інтернет-користувачів, а також можуть відстежити, хто і скільки часу проводить на своїй Facebook-сторінці.

Це, в свою чергу, допомагає керівництву Facebook маніпулювати користувачами соціальної мережі, впевнений Тіло Вайхерт.

Влада північної німецької землі видала указ про те, що власники всіх сайтів, сервери яких розташовані на території Шлезвіг-Гольштейн, зобов’язані до кінця вересня видалити зі своїх сторінок кнопку “Like”.

В іншому випадку, власникам веб-ресурсів, які не захочуть відмовитися від Facebook-додатків, загрожує штраф у розмірі 50 000 євро. Керівництво Facebook спростувало звинувачення Тіло Вайхерта в порушенні прав користувачів, заявивши, що компанія діє в повній відповідності до європейського законодавства.

Представники соціальної мережі зізналися, що дані про IP-адреси користувачів, що натиснули “Мені подобається” на тому чи іншому сайті, дійсно надходять до бази даних Facebook, однак, відповідно до законів, ця інформація автоматично видаляється з серверів компанії через 90 днів після кожного “лайкання”.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.