Новини технологій. 6 серпня. 20 років від дня створення першого веб-сайту відзначає світове співтовариство.

www
Пройшло 20 років зі створення першого веб-сайту

6 серпня 1991 група інженерів Європейського центру ядерних досліджень (ЦЕРН, CERN) на чолі з британцем Тімом Бернерсом-Лі створила комп’ютерну сторінку, оригінальне ім’я якої не збереглося. Відома тільки її оновлена ​​версія:

http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html.

Незабаром сайт став першим в світі інтернет-каталогом, тому що Бернерс-Лі розмістив на ньому і список посилань на інші сайти. Тоді все це виглядало як справжня абракадабра.

Сьогодні ж кодування першого веб-сайту може розшифрувати практично кожен комп’ютерний користувач, настільки всі зазначені в ньому терміни узвичаїлися. Адже http – це протокол передачі гіпертексту, info – це загальний домен верхнього рівня для інформаційних сайтів, cern – це сам ЦЕРН, ch – це Швейцарія, оскільки ЦЕРН розташований в Женеві, hypertext – це гіпертекст, тобто набір текстів, які містять посилання, що дозволяють вибирати відомості або послідовність читання, у найширшому сенсі – словник.

WWW – це і є Всесвітня павутина, TheProject – власне проект, пов’язаний у даному випадку із створенням першого веб-сайту, а html – мова розмітки гіпертексту. Сьогодні протокол WWW став домінуючим в глобальному інформаційному просторі.

Термін “Всесвітня павутина” Тім Бернерс-Лі придумав разом з бельгійцем Робертом Кайо. Самому ж британцеві належить розробка понять http і html та кодування першого інтернет-браузера.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.