Новини світу. 12 серпня. Один з найпотужніших зоряних дощів року – метеорний потік Персеїди, як очікується, досягне максимуму 12-13 серпня.

Зорепад
Встигайте загадувати бажання під час зорепаду

У цей момент на небі можна буде побачити до 100 метеорів на годину, але спостереження сильно ускладнить повний Місяць, повідомляє Міжнародна метеорна організація  (ММО) .

Метеори виникають, коли в атмосферу входять і згоряють мікроскопічні частинки. Зіркові дощі, як правило, пов’язані з проходженням Землі через потоки часток, які залишають за собою комети.

Зорепад Персеїди породила комета Свіфта-Туттля (109P/Swift-Tuttle), відкрита в 1862 році. Вона породжує метеори, які з точки зору земного спостерігача летять з точки (радіанта) в сузір’ї Персея, за яким зорепад і отримав свою назву.

Це один з найбільш потужних потоків, який в 1990-і роки породжував справжню “зоряну зливу”, коли за годину можна було налічити більше 400 метеорів. В останні роки інтенсивність Персеїд дещо знизилася, проте потік залишається одним з лідерів за “потужністю”.

Фахівці ММО прогнозують, що цього року число метеорів на період максимуму складе близько 100 на годину. “На жаль, більшу частину цих метеорів не буде видно через яскраве світло Місяця, яке увійде в фазу повного місяця 13 серпня”, – йдеться в прогнозі.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.