Новини світу. 2 серпня. Компанія TEPCO, оператор аварійної японської АЕС “Фукусіма-1”, оголосила про реєстрацію рекордного рівня радіації на території електростанції.

Фукусіма-1, АЕС
На Фукусімі - рекордний рівень радіації

Відмітка в 10 тис. мілізіверт на годину стала максимальною з моменту землетрусу 11 березня.

За даними телеканалу HNK, співробітники Tokyo Electric Power Co., які ведуть роботи з відновлення АЕС, напередодні зафіксували надзвичайно високий рівень радіації в тунелі, що з’єднує 1-й і 2-й енергоблоки станції.

В результаті робочі отримали дозу радіації в 4 мілізіверт. TEPCO вже обмежила доступ до небезпечного тунелю. Представники компанії припустили, що труби, прокладені по його дну, в перший день після катастрофи використовувалися для відводу радіоактивного повітря з пошкодженого 1-го енергоблоку.

Японський міністр у справах ліквідації аварій на атомних електростанціях Госі Хосоно повідомив, що у вересні 2011р. почнуться роботи з очищення 20-кілометрової зони відчуження навколо “Фукусіма-1“. Зараз у зоні триває моніторинг ситуації.

Глава відомства заявив, що до січня 2012р. другий етап ліквідації радіаційного зараження території навколо аварійної електростанції повинен бути завершений, щоб жителі, які покинули цей район, могли повернутися у свої будинки.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.