Новини світу. 3 серпня. Суд над екс-президентом Єгипту Хосні Мубараком, який почався сьогодні, може протривати як мінімум кілька місяців, вважають єгипетські експерти.

Хосні Мубарак
Мубарака судитимуть довго

Разом з тим багато з них згодні, що сам факт того, що колишній президент опинився за ґратами, має заспокоїти єгипетських революціонерів.

“Суд над Хосні Мубараком триватиме не один місяць. Враховуючи його похилий вік і стан здоров’я, я не думаю, що він буде присутній на всіх судових засіданнях”, – сказав в заступник головного редактора єгипетської газети “Аль-Гумхурія” Сейд Хані, передає РИА Новости.

В середу екс-президента доставили до місця проведення суду – в Академію поліції – на спеціальному вертольоті. До зали суду його привезли на носилках, з яких він не піднімався весь час засідання, зрідка перемовляючись зі своїми синами.

На появу Мубарака в суді наполіг єгипетський уряд і правляча Вища рада збройних сил. На думку експертів, таким чином єгипетська влада має намір продемонструвати революційно налаштованій молоді, що вони йдуть назустріч її вимогам.

Перше засідання суду почалося з годинним запізненням і пройшло досить сумбурно. Судді періодично доводилося переривати полум’яні промови представників постраждалих і загиблих в зіткненнях в кінці січня – початку лютого. Більшість виступів мали політичний характер і не мали безпосереднього стосунку до розглянутих справ.

Сторона захисту в свою чергу вимагає долучити до справи нові докази, а також заслухати показання свідків, в першу чергу міністра оборони Хусейна Тантаві і начальника генерального штабу Самі Анан. Вони очолюють Вищу раду збройних сил Єгипту, яка є верховною владою в країні після відходу Мубарака.

На думку офіційного представника руху “Брати-мусульмани” Махмуда Газаляна, поява Мубарака в суді пом’якшить напруженість в єгипетському суспільстві.

“Громадяни відчують, що закон дійсно один для всіх”, – сказав представник руху.

Однак, за словами заступника головного редактора “Аль-Гумхурія”, громадська думка чекає від судового процесу не тільки справедливого відплати, але і сподівається дізнатися секрети 30-річного періоду правління Мубарака. “Тому судовий процес необхідний не тільки для того, щоб восторжествувала справедливість, але це потрібно і нам для нашої історії, яку ми пишемо зараз”, – сказав співрозмовник агентства.

83-річний Хосні Мубарак, який правив Єгиптом майже 30 років, змушений був піти у відставку 11 лютого цього року після 18 днів народних протестів. За цей час жертвами зіткнень демонстрантів з поліцією стали більше 850 осіб, шість тисяч отримали поранення.

Генеральна прокуратура Єгипту 12 квітня прийняла рішення про затримання екс-президента і двох його синів у рамках розслідування звинувачень у розстрілі демонстрантів, а також у незаконному збагаченні, використанні владних повноважень в особистих цілях.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.