Новини науки. 1 серпня. Можливості людського мозку досягли своєї межі – закони фізики і фізіології вже не дозволяють значно збільшити розумову діяльність Homo sapiens.

мозок
Людський мозок вичерпує себе

Цей факт встановив науковий колектив з Кембріджського університету.

У ході дослідження структури мозку людини і споживання ним енергії, вчені прийшли до висновку, що поступальний процес еволюції інтелектуальних здібностей, який тривав кілька мільйонів років, зараз досяг своєї фізичної межі.

“Ми підійшли до піку розвитку мозку”, – заявив професор нейробіології Кембриджського університету Саймон Логліні. За його словами, на мозок припадає лише два відсотки від загальної ваги людини, проте споживає він близько 20 відсотків енергії.

“Ми встановили, що для збільшення інтелектуальної діяльності людському мозку потрібна додаткова і значна кількість енергії, яку він отримати не може через фізичні особливості будови людини”, – підкреслив учений.

Однак подальший інтелектуальний розвиток людини неможливий не тільки через нестачу енергії. Як повідомив Логліні, британські вчені встановили, що сама структура мозку не має більше внутрішнього потенціалу для вдосконалення.

“З точки зору збільшення споживання енергії та розширення внутрішніх зв’язків, всі природні можливості мозку вичерпані”, – розповів британський учений.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.